САМО ПОД ОВИМ УСЛОВОМ НОВАК НА ОИ: Присетио се и дуела са Федерером 2011. године
ПРВИ рекет света Новак Ђоковић пред свој први меч на другом грен слему сезоне Ролан Гаросу против Тениса Сандгрена присетио се неких ранијих мечева, између осталих и полуфиналног дуела против Роџера Федерера 2011.
FOTO: AP
Занимљиво је да ћемо по први пут два од три најтрофејнија тенисера свих времена у истом делу жреба, те ће Новак моћи на Роџера Федерера већ у четвртфиналу.
– Било је то пре 10 година, веома дуг период. Али да, наравно да се сећам тог пораза. Прекинут је низ од 43 везане победе. Међутим, одиграо је фантастичан меч. За мене је то било разочаравајуће, али смо до последњег поена гурали један другог. То је био епски меч, који ће се дуго памтити – рекао је Ђоковић.
Додао је први рекет света и то да се тај меч играо до касно у ноћ, а ове године ћемо турнир у Француској гледати и у вечерњим терминима, управо се Ђоковићев меч против Сандгрена играти под сјајем париске ноћи.
– Мени лично одгворају вечерњи мечеви. Имам добар скор у таквим условима. Једино ми је жао што неће бити публике, због полицијског часа. Надам се победи и да ћу у наредној рунди имати сусрет са публиком.
Дотакао се Ђоковић потенцијалног дуела са Надалом у полуфиналу, који је рекордер по броју титула на Гаросу.
– Знате да ће Надал дати најбоље од себе на свакој подлози. Посебно на шљаци. Чињеница да је добио последњих четири или пет дуела на шљаци говори и то да мој ниво тениса није био највиши. Али последње финале у Риму даје ми добар осећај пред потенцијални окршај.
За крај постављено му је питање у вези учешћа на Олимпијским играма.
– За сада планирам да учествујем. Чуо сам да ће бити публике, неки 20, 30% капацитета. Уколико пак не буде дозвољено присуство публике размислићу да ли ћу учествовати.
(СПОРТ КЛУБ)
Препоручујемо
НИСАМ ЈА КАО НОВАК: Тим након елиминације поручио да га не пореде са најбољима!
30. 05. 2021. у 20:05
НАДАЛУ 14. КРУНА ИЛИ НОВАКУ ДРУГА? Почиње други грен слем сезоне, Шпанац брани трон
30. 05. 2021. у 11:00
ПОЗНАТО КАД НОЛЕ ИГРА ПРВИ МЕЧ НА РГ: Спектакл под рефлекторима на "Шатријеу"
31. 05. 2021. у 15:45
ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ЕВРОПСКОГ ПРОЛЕЋА: Малме без мотива, црвено-бели лове кључне бодове у Шведској
Црвена звезда гостује Малмеу у четвртак увече на стадиону "Еледа" (18.45) у оквиру седмог кола лигашке фазе Лиге Европе, у мечу који за домаћина нема резултатски значај, док би српски шампион победом практично осигурао пласман у нокаут фазу.
22. 01. 2026. у 07:00
ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛИ: Новак Ђоковић се обратио Хрватима на ћирилици (ФОТО)
Најновије вести везане за Аустралијан опен 2026 су прилично занимљиве.
22. 01. 2026. у 12:17
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)