ПО УЗОРУ НА КОШАРКУ: Лига нација у одбојци се игра у балонима
СВЕТСКА одбојкашка федерација (ФИВБ) саопштила је да ће се због пандемије вируса корона такмичење у Трећој Лиги нација 2021. године у обе конкуренције одиграти у једном или два "заштитна балона".
Фото: Илустрација
Како је саопштено, одлука је донета после видео састанка Савета Лиге нација ФИВБ са представницима свих земаља учесника.
Концепт "заштитног балона" предвиђа одигравање свих мечева по групама, као и Финалног турнира у једном граду са истим бројем утакмица као и пре пандемије (по 130 у обе конкуренције).
ФИВБ је навео да ће након одлуке Савета Лиге нација уследити преговори са заинтересованима за организацију.
Такође, биће донета одлука о земљи или земљама домаћинима Треће Лиге нација 2021. у обе конкуренције, као и распореди утакмица који ће бити саопштени у фебруару.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
(Танјуг)
Препоручујемо
ПАРТИЗАН БЛОКИРАО РАДНИЧКИ: Црно-бели савладали Крагујевчане
23. 01. 2021. у 19:15
НИШ ОДУВАО РИБНИЦУ: Одбојкаши Драгана Светозаревића надиграли Краљевчане са 3:0
23. 01. 2021. у 17:28
СТАРА ДАМА ЛЕЧИ ЕВРОПКЕ РАНЕ У РИМУ: Вучица је (скоро) непобедива на Олимпику, овде су славили само Интер и Наполи (плус Торино два пута)
РОМА дочекује Јувентус на Олимпијском стадиону у кључном сусрету у трци за квалификације за Лигу шампиона.
01. 03. 2026. у 06:00 >> 03:00
ЦЕО СВЕТ У ШОКУ! Ево шта су урадиле фудбалерке Ирана на првој међународној утакмици откако су Америка и Израел напали њихову земљу (ВИДЕО)
Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... Али, мало ко је очекивао оно што су урадиле иранске фудбалерке.
03. 03. 2026. у 15:54
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)