РАДНИЧКИ БРАНИ ЧАСТ СРПСКОГ ВАТЕРПОЛА: Крагујевчани на фајнал фору

С. КРСТОВИЋ

17. 01. 2021. у 19:42

РАДНИЧКИ ће бранити част српског ватерпола на фајнал-фору Регионалне лиге, 26. и 27. марта у Загребу.

Крагујевчани су у одлучујућем мечу за друго место на полуфиналном турниру групе Б у Дубровнику савладали Приморац са 12:10 (4:3, 3:5, 5:1, 0:1). Шумадинци ће се у полуфиналу састати са браниоцем трофеја, екипом Младости. У другом полуфиналу снаге ће одмерити Југ и сплитски Јадран.

- Направили смо велики успех, јер смо прошле године играли у А-2 лиги. Показали смо да имамо квалитет за финални турнир, на којем ћемо пружити свој максимум. Одиграли смо пет тешких утакмица, драго ми је што смо против Јадрана и Приморца испунили наш циљ - нагласио је петоструки стрелац Страхиња Рашовић.

БЕОГРАД

ПЕТО коло полуфиналног турнира групе А: Јадран Сплит - Приморје 13:10, Црвена звезда - Младост 10:18, Шабац - Партизан 14:9.

ТАБЕЛА: Младост 15, Јадран 11, Ц. звезда 10, Шабац 6, Партизан 3, Приморје 0 бодова.

Крагујевчанима је био довољан и бод да изваде карту за Загреб. У првој четвртини се водила изједначена борба, а у другој су се разиграли Которани који су се одлепили на 8:6. Срећом, Шумадинци су у наставку заиграли чвршће у одбрани и у трећој четвртини сломили отпор Приморца - 12:9. Последњих осам минута одиграли су рутински. Одскочио је Страхиња Рашовић са пет голова, по два су дали Лукић и Радовић, а по један Јанковић, Круг и Укропина.

- Почели смо стегнуто, што се видело у првом полувремену. По обичају уздигли смо се у наставку и испунили циљ. На Ф4 у Загребу не идемо да се предамо, већ да направимо што бољи резултат - истакао је голман Лазар Добожанов.

ДУБРОВНИК

ПЕТО коло полуфиналног турнира групе Б: Будва - Јадран Херцег Нови 8:15, Соларис - Југ 5:14, Раднички - Приморац 12:10.

ТАБЕЛА: Југ 15, Раднички 12, Јадран ХН 6, Приморац 6, Соларис 6, Будва 0 бодова.

Црвена звезда на турниру у Београду није успела да направи подвиг и домогне се "коте два". Играчи Младости били су прејаки за црвено-беле, што показује и коначан резултат - 10:18 (4:4, 2:5, 3:6, 1:3). Београђани су једино у првој четвртини парирали великом фавориту, који је у наставку наметнуо свој ритам. У Звезди су се истакли Суботић са четири и Танкосић за три поготка. Код Загрепчана незадржив је био центар Раду са четири гола, а на голу је блистао Марцелић са 13 одбрана. Црвено--бели су прилику да оду у Загреб испустили у првом колу када су од Јадрана изгубили на пенале - 16:18 (13:13 у регуларном току).

У српском дербију Шабац је надиграо Партизан са 14:9 (3:2, 3:2, 4:1, 4:4). Код победника су се истакли Вучинић, Ћетковић са четири и Стојановић са три гола, а код црно-белих Стефан Митровић са пет погодака.

Ваља напоменути да је Партизан победом над Приморјем у првом колу омогућио да Србија у наредној сезони има четири клуба у Премијер лиги.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39