ДВЕ БРОНЗЕ ЗА СРБИЈУ: Завршено европско првенство у бадмингтону

СРБИЈА је освојила два бронзане у појединачној конкуренцији на Европском јуниорском првенству у бадминтону, које је данас завршено у финском граду Лахтију.

ДВЕ БРОНЗЕ ЗА СРБИЈУ: Завршено европско првенство у бадмингтону

ФОТО: С. Крстовић

Бронзана одличја освојили су 18. годишња Марија Судимац у женском синглу, а двојица 17. годишњака - Михајло Томић и Сергеј Лукић у мушком дублу.

Европском првенству у појединачним конкуренцијама претходио је екипни шампионат, који је Србија завршила на деоби од петог до осмог места. Екипно злато освојила је Данска, сребро Француска, док су бронзе припале Русији и Естонији, саопштио је Бадминтон савез Србије.

У финском Лахтију, од 29. октобра до 7. новембра, за медаље су се борили најбољи јуниори и јуниорке из 25 земаља Европе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Коментари (0)

Светско првенство је подигнуто на виши ниво уз ове бонусе и поклоне