НЕМЦИ ИГРАЈУ ПОСЛЕ НОВЕ ГОДИНЕ: Због пандемије одложен почетак ватерполо шампионата у Немачкој!

С. К.

26. 10. 2020. у 12:15

ЗА разлику од дворанских спортова Немци су рекли стоп ватерполу до краја ове године. Шампионат који је требало да почне 31. октобра, стартоваће тек после Нове године.

Н. Параушић

У Савезу су у дилеми да ли да крену у јануару или чак у марту. Првенства се неће играти ни у млађих категоријама у обе конкуренције.

Немци су Шампионат за 2019/20. завршили почетком септембра када је Хановер освојио титулу. Шпандау нашег Николе Дедовића освојио је Куп пре месец дана.

"Морамо да учинимо све да ватерполо преживи ову сурову зиму. У сваком случају наши тренери помагаће клубовима и спортистима кад год је то могуће", каже потпредседник Немачке федерације Уве Бринкман.

Најбољи клубови наступиће у европским куповима: Шпандау 04 и Хановер у Лиги шампиона, Потсдам и Лудвигсбург у Еврокупу. Женки тим Шпандау 04 играће Евролигу.