ХАМИЛТОН ОБОРИО ШУМАХЕРОВ РЕКОРД: Британац добио специјалан поклон од Михаеловог сина (ВИДЕО)

11. 10. 2020. у 17:47

ВОЗАЧ Мерцедеса Луис Хамилтон изједначио је данас рекорд легендарног Михаела Шумахера од 91 победе у Формули 1.

Британац је тријумфовао у трци за Велику награду Ајфела на стази Нирбургринг.Шестоструки светски првак Хамилтон остварио је седму победу у сезони, а 91. у каријери. Он ове сезоне јури још један рекорд Шумахера - седму шампионску титулу.

Хамилтон је трку завршио за сат, 35 минута, 49,641 секунди.

Друго место заузео је возач Ред Була Макс Верстапен, који је добио додатни бод за најбржи круг трке, а имао је заостатак од 4,470 секунди за победником. Трећи је био Данијел Рикардо из Реноа са заостатком од 14,613 секунди.

Возач Рејсинг Поинта Серхио Перес био је четврти, возач Мекларена Карлос Саинц пети, а шесто место заузео је Пјер Гасли из екипе Алфа Таури.

Седмо место заузео је возач Ферарија Шарл Леклер, осми је био Нико Хулкенберг из Рејсинг Поинта, возач Хаса Роман Грожан девети, док је 10. место заузео Антонио Ђовинаци из Алфа Ромеа.

У данашњој трци возач Алфа Ромеа Кими Раиконен постао је рекордер са 323. старта у Формули 1. Иза њега остали су Рубенс Браикело (322), Фернандо Алонсо (311) и Михаел Шумахер (306).

Актуелни светски шампион је возио најбржи круг, а у 54. кругу стекао три секунде предности над Верстапеном. До краја трке Перес је успео да се примакне Рикарду, али није успео да га претекне, док је Верстапен успео да вози најбржи круг и освојио је додатни бод.

После трке Ралф Шумахер, син Михаела Шумахера, поклонио је Хамилтону кацигу легендарног возача у време када је возио за Мерцедес.

Наредна трка у шампионату вози се 25. откобра за Велику награду Португала.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00