ТОТО ВОЛФ: Мерцедес неће снабдевати моторима Ред Бул од 2022. године

ДИРЕКТОР Мерцедеса Тото Волф рекао је данас да та компаније неће снабдевати моторима екипу Ред Бул у шампионату Формуле 1 од 2022. године.

ТОТО ВОЛФ: Мерцедес неће снабдевати моторима Ред Бул од 2022. године

Фото: АП

Компанија Хонда је прошле недеље саопштила да ће на крају следеће сезоне напустити Формулу 1, па два Ред Булова тима остају без снабдевача моторима.Волф је рекао да постоје "различити разлози" да Мерцедес одбије Ред Бул.

"Снабдевамо четири екипе укључујући и нашу. Скоро смо у стању да не можемо да обезбедимо моторе за све. Немамо капацитета", навео је Волф, пренео је Би-Би-Си (ББЦ).

Уз своју екипу, Мерцедес ће снабдевати Мекларен, Рејсинг Поинт и Вилијамс.

Волф је рекао да верује да Ред Бул "има план Б и да вероватно не мора да се ослања на било ког од тренутних добављача мотора".

Директор Ред Була Кристијан Хорнер рекао је да ће компанија обавити истрагу и дубљу анализу, али да је екипа ограничана на два тренутна добављача у спорту.

Директор Ферарија Матија Биното навео је да та компанија није одлучила шта ће одговорити ако је контактира Ред Бул.

Према правилима Формуле 1, Рено би био обавезан да снабдева Ред Бул ако екипа не пронађе решење, пошто нема ниједног купца.

Рено и Ред Бул су имали компликовану везу током хибридне турбо ере, пре него што је Ред Бул прешао на сарадњу са Хондом 2019. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу

РОНАЛДО НА УДАРУ КРИТИКА: Португал мора да се искупи против дебитанта на Мундијалу и оствари преко потребну победу

После неочекиваног ремија против ДР Конга на старту Светског првенства, Португал ће у другом колу групе "К" против Узбекистана на "НРГ стадиону" у Хјустону тражити прву победу која би значила велики корак ка нокаут фази.

23. 06. 2026. у 06:30

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

ИМАЛА САМ 43 КИЛОГРАМА, БИЛА НА ИВИЦИ АНОРЕКСИЈЕ: Милена Ћеранић прошла пакао - Модрице су биле свуда