ФОРМУЛА 1: Хамилтон славио на Великој награди Тоскане!

Танјуг

13. 09. 2020. у 18:55

БРИТАНСКИ возач Луис Хамилтон, члан Мерцедеца, победио је на данашњој трци за Велику награду Тоскане у Формули , првој на стази Муђело надомак Фиренце, на којој се углавном возе само мото трке.

Он је у у веома хаотичној трци, са два прекида, дошао до 90. победе у каријери и још један тријумф му недостаје да се на првом месту вечне листе изједначи са легендарним Михаелом Шумахером.

Валтери Ботас завршио је трку одмах иза клупског колеге, док је Александер Албон у Ред Булу дошао до првог подијума у каријери освојивши треће место.

Данијел Рикардо из Реноа завршио је као четврти, испред Серхија Переза у Рејсинг Поинту.

Бодове су још освојили и Ландо Норис, Данил Квјат, Шарл Леклер, Себастијан Фетел и Кими Рајконен.

Хамилтон води у генералном пласману са 190 бодова, други је Ботас са 135, док је трећи Макс Верштапен са 110 бодова.

Наредна трка вози се за две недеље у Сочију за Велику награду Русије.