БРАЗИЛ У ЗНАКУ ИТАЛИЈАНА: Марко Бецеки победио на трци за Велику награду Бразила

Возач Априлије Италијан Марко Бецеки победник је данашње трке у Мото ГП шампионату за Велику награду Бразила на стази "Ајртон Сена" у Гојанији.

БРАЗИЛ У ЗНАКУ ИТАЛИЈАНА: Марко Бецеки победио на трци за Велику награду Бразила

Foto: Profimedia

Бецеки је до победе стигао резултатом 30:19.760. Он је данас остварио осми тријумф у каријери у "краљевској класи".

Друго место на ВН Бразила освојио је возач Априлије Шпанац Хорхе Мартин, који је за победником каснио 3,231 секунде. 

Трећи је био возач тима Пертамина Ендуро ВР46 Италијан Фабио ди Ђанантонио, који је за Бецекијем заостао 3,780 секунди.

Актуелни светски првак у Мото ГП шампионату возач Дукатија Шпанац Марк Маркез заузео је четврто место.

Прво место у генералном пласману возача држи Бецеки са 56 бодова, док је Мартин други са 45.

Наредна трка у Мото ГП шампионату биће одржана 29. марта за Велику награду САД.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Коментари (0)

ЈЕДНА УЛАЗНИЦА, ЈЕДНА ПОРУКА, МИЛИОНИ РАЗЛОГА ЗА ОСМЕХ: У првој сезони Театра хуманости донирано више од 11.000.000 динара