СНАГА КОЈА СПАЈА! Отворен 14. Сајам спорта
Министар спорта у Влади Републике Србије Зоран Гајић и председник Спортског савеза Србије Давор Штефанек данас су на Ади Циганлији отворили 14. Сајам спорта под слоганом „Снага која спаја!“.
FOTO: Sportski savez Srbije
Свечаној церемонији присуствовали су представници Владе Републике Србије, бројни спортисти, тренери, спортски радници и пријатељи спорта из целе земље.
Током три дана Сајма посетиоце очекује разноврстан и интерактиван програм: спортски савези и клубови представиће се на полигонима и отвореним теренима, биће организоване радионице, јавни тренинзи и такмичења намењена деци и рекреативцима. Посебан акценат стављен је на Кидс Атхлетицс полигон за најмлађе, е-спорт зону у којој ће се одржати и пхyгитал теквондо демонстрације, пењање на вештачкој стени, као и скијање на посебно постављеној стази. Љубитељи спорта моћи ће да се опробају и у фудбалу, одбојци, атлетици, рвању, шаху са роботима и многим другим дисциплинама.
- Велика ми је част да вам се обратим данас, на манифестацији која је постала симбол окупљања, заједништва и промоције спортских и животних вредности. Овогодишњи слоган ‘Снага која спаја’ јасно осликава суштину свега онога што спорт јесте и мора да остане: спорт руши баријере, брише разлике, повезује генерације и гради поверење међу људима. Сајам спорта је прилика да се деца заљубе у спорт, да пронађу свој пут, да се рекреативци и шампиони сретну на једном месту. То је празник спорта, празник заједништва и празник енергије која нас све покреће. Данас, када они који не разумеју важност јединства инсистирају на поделама, спорт нам показује да смо сви део истог тима – тима Србије. Овде смо да покажемо да смо најснажнији када смо најсложнији. Зато спорт јесте и мора да остане снага која спаја – изјавио је Давор Штефанек, председник Спортског савеза Србије.
FOTO: Sportski savez Srbije
- Сајам спорта је прилика да покажемо колико смо као држава уложили у развој спорта – од изградње нових терена, дворана, базена и стадиона, до подршке нашим спортистима и клубовима широм Србије. Још важније, ово је догађај који окупља и повезује. Овде су врхунски шампиони и тренери и сви заједно показујемо колико спорт има снагу да инспирише и мотивише. Спорт нас учи дисциплини, солидарности и јединству – то су вредности које желимо да негујемо. Зато с поносом кажемо да је Србија земља спорта и земља шампиона, али и земља у којој спорт постаје начин живота за све генерације- изјавио је Зоран Гајић, министар спорта у Влади Републике Србије.
Спортски савез Србије, уз подршку Министарства спорта, традиционално сваког септембра организује Сајам спорта као највећу спортску манифестацију која велича спорт, праве вредности и здрав начин живота.
Поред Сајма спорта, данас је одржана и изборна скупштина Спортског савеза Србије, на којој је за председника једногласно реизабран Давор Штефанек, чиме му је поверен нови мандат на челу Савеза.
Организатори позивају све Београђане и госте из целе Србије да посете Сајам спорта на Ади Циганлији до 28. септембра и да уживају у богатом програму намењеном деци, младима, рекреативцима и љубитељима спорта.
Препоручујемо
МИЛАНЕЗИ ОВЕ СЕЗОНЕ НЕ ЗНАЈУ СА НОВАЈЛИЈАМА У ЛИГИ: Један податак ипак радује навијаче - ево шта се последњи пут десило у шампионској сезони
СA жељом да увећа предност на врху табеле Серије А, Милан ће наставити борбу за Скудето у недељу поподне, када на стадиону "Ђузепе Меаца" дочекује Сасуоло.
14. 12. 2025. у 07:00
ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, изнедрила је и једну несвакидашњу ситуацију која има везе са спортом. Јер, најновије спортске вести из Русије тичу се украјинске шампионке, која је осујећена у покушају терористичког напада.
14. 12. 2025. у 16:00
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)