МАРОКО НАРЕДНИ ЦЕНТАР СВЕТСКОГ ШКОЛСКОГ СПОРТА: Србија има своје представнике

Све је спремно за свечано отварање Светског форума школског спорта и Светског првенства за школарце у голфу, који се одржавају у главном граду Краљевине Мароко – Рабату.

МАРОКО НАРЕДНИ ЦЕНТАР СВЕТСКОГ ШКОЛСКОГ СПОРТА: Србија има своје представнике

Фото: СШСС

Ови престижни догађаји окупиће представнике више од 30 земаља, а трају од 15. до 21. јула.

На свечаној церемонији отварања присуствоваће највиши званичници, међу којима и представници Владе Марока, председник Светске федерације за школски спорт (ИСФ) Жељко Танасковић, као и председник Афричке школске федерације Јусуф Белкасми.
Током седам дана, млади учесници из целог света имаће прилику не само да се такмиче у голфу, већ и да учествују у бројним едукативним и интеркултуралним радионицама, намењеним промоцији здравог живота, спортских вредности и међународне сарадње. У плану је и Вече нација као И Културни дан.

Фото: СШСС

Србија ће на овом догађају имати своје представнике – екипу састављену од школараца из Београда. Уз младе спортисте биће и генерални секретар Београдске асоцијације за школски спорт Слободан Ђурић..

- Школски спорт је мост који спаја децу и омладину широм света. Он је више од игре – то је место где се стичу нова пријатељства, учи о тимском духу и поштовању, и гради основа за будуће здраве генерације - изјавио је Жељко Танасковић у сусрет отварању.

Светски школски спорт потврђује свој значај из године у годину, а овакви догађаји додатно оснажују његову улогу у развоју младих кроз спорт, едукацију и међународну размену.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЛАПСУС ИЛИ САМОУВЕРЕНОСТ?! Селектор Хрватске: Када прођемо Португал, видећемо шта и како даље!

ЛАПСУС ИЛИ САМОУВЕРЕНОСТ?! Селектор Хрватске: "Када прођемо Португал, видећемо шта и како даље!"

Фудбалери Хрватске играће у шеснаестини финала Мундијала против Португала. На папиру Кристијано Роналдо и другови су фаворити, али то ништа не мора да значи на терену. Селектор фудбалске репрезентације Хрватске Златко Далић обратио се јавности пред овај дуел.

29. 06. 2026. у 08:42

Коментари (0)

Заштитите се од топлотног таласа - зауставите топлоту пре него што уђе у аутомобил, стан или канцеларију