МОТО ГП: Марк Маркез победник трке на стази Заксенринг

Танјуг

13. 07. 2025. у 15:25

Шпански мотоциклиста Марк Маркез победник је трке Мото ГП шампионата на стази Заксенринг у Немачкој.

МОТО ГП: Марк Маркез победник трке на стази Заксенринг

Фото: EPA-EFE/ROMAN RIOS

Маркез (32) је забележио седму победу у сезони, а укупно девету на стази која се налази у градићу Хохенштајн-Ерншталу, док у каријери има 69 победа. Питање победника није се постављало још од првог круга, Шпанац је доминантно стигао до победе.

Маркезов брат Алекс је трку окончао као други, док је Франческо Бањаја завршио као трећи. 
Исти поредак као данас је и у генералном пласману. Старији Маркез има 344 бода, млађи 261, а Бањаја 197. 

Наредна трка Мото ГП шампионата биће одржана наредном викенда, а домаћин ће бити чешки град Брно.

БОНУС ВИДЕО: Алекс Кореча за Новости о "великој тројци": Оно што су урадили равно је чуду

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРИЗА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.

13. 12. 2025. у 07:30

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ЦЕЦА МЕ ЗВАЛА ДА ЖИВИМ КОД ЊЕ: Слађа Алегро завршила на улици, кућа страдала у поплави