САВИЋ ТЕСТИРА "ДЕЛФИНЕ". Ватерполисти Србије против Црне Горе стартују на турниру у Будимпешти

Слободан Крстовић

26. 06. 2025. у 18:50

ГЕНЕРАЛКА пред Сингапур. Ватерполисти сутра (18.30) против Црне Горе, коју са клупе води наш најтрофејнији селектор Дејан Савић, стартују на "Бено купу" у Будимпешти. Олимпијски победници ће у мађарској престоници, на чувеном базену "Алфред Хајош" у суботу (17.45) одмерити снаге са Шпанијом, а у недељу (10.30) са Мађарском.

САВИЋ ТЕСТИРА ДЕЛФИНЕ. Ватерполисти Србије против Црне Горе стартују на турниру у Будимпешти

Foto: Profimedia

Биће то последња права прилика "делфинима" да виде где су уочи Светског првенства од 12. до 24. јула у Сингапуру. Дуели са јаким селекцијама показаће селектору Урошу Стевановићу колико су добро радили и који играчи могу да изнесу терет на планетарном скупу. Зато је у Будимпешту повео 20 играча, а најавио је да ће после турнира саопштити тим за Сингапур. Уосталом, већ 2. јула путују у Бангкок (Тајланд), где ће од 3. до 8. јула да спарингују са Аустралијом. На СП стартују 12. јула против Јужне Африке.У групи су још Италија и Румунија.

Дуел са Црногорцима привлачи и пажњу и због могућности да већ данас Стевановић шансу пружи Борису Вапенском и Николи Муришићу, који су пре неки дан добили дозволу Светског пливања да могу да играју за Србију. Очекује се и да Савић уврсти у тим Дмитрија Холода, који је добио одобрење да брани боје Црне Горе.

Савић је први пут водио Црну Гору против Србије на квалификацијама за Ф8 Светског купа у Букурешту и победио је са 16:15. Само, тада је Србија играла у подмлађеном саставу, из тима који су освојили олимпијско злато били су Владимир Мишовић и Петар Јакшић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"

МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.

25. 02. 2026. у 06:27

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ИЗБОЛА МУЖА ЈЕР ЈЕ ПСОВАО ТЕЛЕВИЗОР! Лекари хитне помоћи нису могли да верују шта се десило