КАРИЈЕРА ЗА ХОЛИВУДСКИ ФИЛМ: Пре десет година преминуо легендарни боксер Драгиша Станковић Челик

Драгана Матовић

17. 01. 2025. у 06:15

ЈЕДАН од најпознатијих југословенских и српских боксера,Драгиша Станковић Челик, током своје каријере постао је симбол борбености и храбрости у свету бокса. Његово име и успеси у рингу заузимају посебно место у историји југословенског и српског спорта. Навршило се десет година од његове смрти.

КАРИЈЕРА ЗА ХОЛИВУДСКИ ФИЛМ: Пре десет година преминуо легендарни боксер Драгиша Станковић Челик

vikipedia

Легендарни српски боксер имао је живот и каријеру која би могла да се преточи у холивудски филм.

Рођен је у Власотинцу 1939, а преминуо у Нишу, на данашњи дан, 17. јануара 2015. године. Драгиша је са 17 година почео да тренира бокс, док је већ следеће године био капитен првог тима и самостално боксовао седми меч са тадашњим двоструким прваком државе. Боксовао је за Раднички из Ниша и Партизан из Београда. Имао је 520 мечева од којих је остварио 512 победа и осам изгубљених дуела. Као професионалац имао је 20 мечева и 20 победа уз чак 19 нокаута.

У медијима је представљен као коцкар, али и један од највећих срећника у бившој Југославији пошто је два пута добио главну премију у игри Лото и 14 пута за редом главну премију на спортској прогнози. Дружио са многим познатим личностима тог доба. Док је боксовао у Немачкој, дружио се са Љубом Земунцем. Менаџер Бруно Милер га је уценио да мора да прода меч немачком шампиону и да падне, у супротном ће му менаџер уништити каријеру. За то му је чак понуђено 250.000 марака.

Челик је нокаутирао шампиона и послао га кроз конопце. После тога је завршио каријеру.

Касније је држао ресторан, а потом и ланац продавница и пржионице кафе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РИМ САЊА ЛИГУ ШАМПИОНА: Вучица дочекује нероверде у идеалном тренутку

РИМ САЊА ЛИГУ ШАМПИОНА: Вучица дочекује нероверде у идеалном тренутку

Рома ће од 18 часова на "Олимпику" покушати да веже две победе и додатно учврсти кандидатуру за пласман у Лигу шампиона, док Сасоло стиже у Рим уздрман после тешког пораза од Јувентуса. Разлика у форми и амбицијама делује јасно, али историја међусобних дуела упозорава да опуштања не сме бити.

10. 01. 2026. у 07:12

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

Стручност, поверење и хумани приступ пацијентима је стуб здравства