ПРОМОЦИЈА ПОСЛЕ 11 ТРКА: Ово је нови партнер Верстапена у Ред булу 2025.
ОНО о чему се шушкало у претходном периоду сада је добило званичну потврду.
Foto: Profimedia
Новозеланђанин Лијам Лосон возиће наредне сезоне за екипу Ред була у шампионату Формуле 1, саопштено је данас.
Лосон (22) ће у аустријској екипи да замени Серхија Переза, који је у среду раскинуо сарадњу са Ред булом.
Новозеланђанин ће наредне сезоне да вози у тиму Ред була са актуелним светским шампионом Максом Верстапеном.
Лосон је у Ф1 дебитовао 2023. године на Великој награди Холандије у екипи Алфа Таури.
- Животни сан је возити за Ред бул. Ово је нешто што сам желео и на чему сам радио од своје осме године. Желим да захвалим свима у Ред булу, који су веровали у мене. Веома сам узбуђен што ћу имати прилику да учим од Верстапена. Он је четвороструки светски шампион. Једва чекам да нова сезона почне - рекао је Лосон, који је ове године возио за екипу РБ, а иначе у свом резимеу има тек 11 трка у "циркусу".
Нова сезона у Ф1 почиње 16. марта 2025. године трком за ВН Аустралије.
Препоручујемо
КЛУБ СЕ ПОХВАЛИО: Продужен уговор са некада једним од најбољих немачких фудбалера
01. 03. 2026. у 10:11
НИЈЕ ЈАНИК СИНЕР, АЛИ ЈЕ ШАМПИОН: Италијан освојио АТП турнир у Мексику
01. 03. 2026. у 09:25
СТАРА ДАМА ЛЕЧИ ЕВРОПКЕ РАНЕ У РИМУ: Вучица је (скоро) непобедива на Олимпику, овде су славили само Интер и Наполи (плус Торино два пута)
РОМА дочекује Јувентус на Олимпијском стадиону у кључном сусрету у трци за квалификације за Лигу шампиона.
01. 03. 2026. у 06:00 >> 03:00
ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Иран се повлачи са Светског првенства у фудбалу?! Ево ко ће га заменити!
Најновије вести везане за рат који је отпочео на Блиском истоку, а напад на Иран био је окидач за то, тичу се Светског првенства у фудбалу чији су домаћин и Сједињене Америчке Државе.
28. 02. 2026. у 22:46 >> 23:00
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)