ЛАЗАР КОСТИЋ (18) ПИШЕ ИСТОРИЈУ СРПСКОГ СПОРТА: Сребро на шампионату Европе у билијару
Ужичанин Лазар Костић (18) наставља да пише историју ужичког и српског спорта: млади Ера је у Словенији освојио сребрну медаљу на управо завршеном Европском јуниорском првенству у билијару, у дисциплини „десетка“.
Лична архива
Вицешампион Европе је постао после пет победа и финала у коме му је злато измакло „за длаку“.
Пре две године, подсетимо, Србија је први пут добила европског јуниорског шампиона у билијару. Костић, тада шеснаестогодишњи капитен националног тима, затим је отишао корак даље, за своју домовину је изборио и кући донео - прву медаљу за Србију на Светском првенству. На шампионату у Порторику млади Ера освојио је бронзу. Тада је примио и титулу најбољег спортисте града Ужица.
До јуче одличан ученик Ужичке гимназије, Србију је уписао на светску мапу популарног спорта. Пуних дванаест година траје Лазарева љубав за билијар, а последњих осам обележила је потпуна посвећеност тренинзима и такмичењима за репрезентацију и ужички клуб „Масе“. Да је реч о таленту светског калибра, видело се када је постао у историји најмлађи првак државе, паралелно у сениорској и јуниорској конкуренцији.
Препоручујемо
СТАРА ДАМА ЛЕЧИ ЕВРОПКЕ РАНЕ У РИМУ: Вучица је (скоро) непобедива на Олимпику, овде су славили само Интер и Наполи (плус Торино два пута)
РОМА дочекује Јувентус на Олимпијском стадиону у кључном сусрету у трци за квалификације за Лигу шампиона.
01. 03. 2026. у 06:00 >> 03:00
НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Добио шокантне вести
Најновије вести из тениса погодиле су многе, а међу њима је и Новак Ђоковић.
02. 03. 2026. у 17:01
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)