ЂИРО Д'ИТАЛИЈА: Италијански бициклиста Милан победник 11. етапе
Италијански бициклиста Џонатан Милан победио је у 11. етапи трке Ђиро д'Италија, а розе мајицу водећег у генералном пласману задржао је Тадеј Погачар из Словеније.
Foto: Profimedia
Милан је етапу дугу 207 километара од Фојана ди вал Фортореа до Франкавила ал Мареа прошао за четири сата, 23 минута и 18 секунди.
Он је спринтом у завршници победио другопласираног Белгијанца Тима Мерлира и Кејдена Гроувса.
Мерлир је прво избио на чело и био близу друге победе на овогодишњој трци, али га је Милан претекао и остварио другу етапну победу на Ђиру ове године, након што је био најбржи и у четвртој етапи.
Водећи у генералном пласману Тадеј Погачар завршио је етапу у групи возача и први је са 41 сат, девет минута и 26 секунди.
Други је Колумбијац Данијел Мартинес са 2:40 минута заостатка, а трећи је Британац Герајнт Томас, који је освојио два важна бонус поена, али заостаје за водећим 2:56 минута.
Наредна 12. етапа на програму је у четвртак од Мартинсикура до Фана дужине 193 километра.
БОНУС ВИДЕО КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ: Јокић има и безобразлук
Препоручујемо
МУШКАРЦИ РАЗОЧАРАЛИ, ЖЕНЕ ПИШУ ИСТОРИЈУ! Ово се чекало 11 година на ВТА туру
15. 05. 2024. у 21:57
"СРЕЋАН САМ У РЕД БУЛУ": Верстапен задовољан досадашњим резултатима
15. 05. 2024. у 14:00
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)