УСИК ПРЕД МЕЧ СА ФЈУРИЈЕМ: ''Прикупљам енергију за суботу, то је веома важан дан за мене''
Прикупљам енергију за суботу, то је веома важан дан за мене, изјавио је украјински боксер Александар Усик уочи борбе са Британцем Тајсоном Фјуријем, преноси данас Скај спортс.
FOTO: EPA
Усик и Фјури бориће се у суботу у Ријаду за уједињење свих титула у тешкој категорији. Британски медији подсећају да је Усик био шампион и у крузер категорији.
- Другачије је у крузеру. Ово је тешка категорија. Ово је краљевска категорија. Многи људи који тренирају бокс и имају прилику да дођу у тешку категорију сањају о овој категорији. То је највећа категорија, то је апсолутно краљ - рекао је украјински боксер.
Усик је ВБА, ВБО и ИБФ шампион, док Фјури има ВБЦ појас.
- То је велико достигнуће, пошто неприкосновени шампион значи да си број један у дивизији и све ствари које иду уз то, да имаш све шампионске појасеве одједном. Последњи пут у игри су била само три појаса - истакао је Фјури.
Ленокс Луис је у новембру 1999. године постао неприкосновени шампион у тешкој категорији пошто је победио Евандера Холифилда.
- Сада има много тога више за борбу. Ово је први пут у историји да има више појасева, више него када су се борили Луис и Холифилд. Веома сам узбуђен и радујем се том задатку - истакао је Фјури.
БОНУС ВИДЕО: Кад је у халу ушао војни оркестар, и "делије" и "гробари" загрмели као један!
Препоручујемо
САКРАМЕНТО "ЛЕЖИ" НИКОЛИ ЈОКИЋУ: Најбољи играч данашњице обожава да игра против Кингса
НОВО доминантно издање најбољег кошаркаша данашњице очекујемо на вечерашњем мечу Сакрамента и Денвера који се састају у "Голден 1 центру" четири сата после поноћи.
11. 12. 2025. у 13:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
КРАХ - ИБРАХИМОВИЋ ОСТАЈЕ БЕЗ НОВЦА: Уложио милионе у нови бизнис - све пропало
ЗЛАТАН Ибрахимовић је започео бизнис који не иде онако како је планирано.
11. 12. 2025. у 11:24
Коментари (0)