СРПСКО АТЛЕТСКО ЧУДО: Милица Гардашевић освојила "Златну лигу"

Александар Илић

24. 02. 2024. у 13:33

МИЛИЦА Гардашевић освојила је "Златну лигу" 2024. године у скоку удаљ, након што је на финалном митингу овог такмичења у Мадриду, заузела друго место, али јој је то било довољно за победу у укупном пласману.

СРПСКО АТЛЕТСКО ЧУДО: Милица Гардашевић освојила Златну лигу

Наша земља по први пут у историји добила је победника на овом престижном серијалу такмичења Светске атлетике.

Иако је водила у другој и трећој серији захваљујући скоку од 6,64 метра из друге серије, Румунка Флорентина Костина Иско забележила је скок за један центиметар бољи до Миличиног у четвртој серији – 6,65 метара. Милица је имала још два исправна скока на 6,60 и 6,59 метара.

Дијамантска лига је најпрестижније летње такмичење, приватног карактера, док је Златна лига серијал такмичења под покровитељством Светске атлетике које се организује и зими и лети. Никада се до сада није десило да неки српски атлетичар освоји ово такмичење.

Победом у Астани, Милица Гардашевић освојила је 10 бодова, другим местом у Мадриду још 7 и са укупно 17 бодова убедљиво је освојила прво место док је друго место заузела Флорентина Иско са 10.

БОНУС ВИДЕО: Ивана Вулета након светског злата