ВАТЕРПОЛО ДРАМА! Нестварна завршница и тријумф Србије какав није виђен

15. 02. 2024. у 13:39

Ватерполисти Србије победили су данас селекцију Мађарске резултатом 11:10 (5:2, 2:5, 2:1, 2:2) у мечу за пласман од петог до осмог места на Светском првенству у Дохи.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Страхиња Рашовић, који је постигао три гола, док је Радомир Драшовић додао два.

Србија ће у суботу од 14 часова играти за пето место на СП са Грчком, која је раније данас после бољег извођења петераца победила Црну Гору 14:13. Мађарска ће у суботу од осам сати играти за седму позицију на СП са селекцијом Црне Горе.

Србија је прву четвртину против Мађарске добила резултатом 5:2, а на голу је бриљирао Радослав Филиповић. Мађарска је средином друге четвртине серијом од 3:0 изједначила на 5:5. Играло се потом гол за гол, а прво полувреме је завршено резултатом 7:7.

Српски ватерполисти су трећу четвртину добили са 2:1, а "делфини" су у последњи део меча ушли са вођством од 9:8. Србија је повела 11:8 на старту последње четвртине, али је Мађарска пришла на 11:10. Српски ватерполисти су успели у финишу меча да сачувају вођство и заслужено су стигли до победе.

Србија је на овом мечу играла без Душана Мандића, који је добио црвени картон на мечу са Хрватском.

У првом полуфиналу СП данас 14 часова ће играти Шпанија и Италија, док ће се у другом полуфиналу од 15.30 часова састати Хрватска и Француска.

БОНУС ВИДЕО: САХРАНА ДЕЈАНА МИЛОЈЕВИЋА: Србија се опрашта од Милоја

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44