"ПРАВИ БОРЦИ НИКАД НЕ ОДУСТАЈУ!" Александар Вучић честитао Комарову на нестварном подвигу на Европском првенству у рвању

13. 02. 2024. у 20:39

Рвач репрезентације Србије Александар Комаров је на импресиван начин освојио злато на Европском првенству у категорији до 87 килограма и на томе му је први честитао председник наше државе, Александар Вучић.

ПРАВИ БОРЦИ НИКАД НЕ ОДУСТАЈУ! Александар Вучић честитао Комарову на нестварном подвигу на Европском првенству у рвању

Фото Танјуг

- Искрене честитке нашем рвачу Александру Комарову на освојеном европском злату у Букурешту. Александре, Србија је поносна на Вас. Показали сте да прави борци никада не одустају. Чекамо злато и на Олимпијским играма "Париз 2024" - поручио је Вучић путем друштвене мреже "Икс", раније познате као Твитер.

Чуда која је Комаров извео на Европском првенству у рвању 2024

Подсетимо, на путу до финала Комаров је победио Литванца Мартинаса Немсевичијуса са 7:0, а затим је био бољи од Мађара Иштвана Такача, актуелног првака Европе.

То је био први од подвига.

Наредни се десио у четвртфиналу.

Тада је српски репрезентативац савладао и олимпијског шампиона, Жана Белењука из Украјине, са 3:1.

У полуфиналу је истим резултатом, 3:1, победио Ислама Абасова из Азербејџана, а у борби за злато Комаров је финалу за противника имао Турчина Алија Ченгиза, најбоље рангираног рвача на свету у овој категорији.

Александар Комаров (горе, у средини) / ФОТО: Рвачки савез Србије

Иако је српски репрезентативац тек 21. на тој листи, и овог фаворита је победио, и то са 4:1, заокруживши ову спортску бајку на најбољи начин.

Бонус видео: "Делије" послале поруку Русији на мечу Црвена звезда - Вождовац

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00