ЈАЧАЊЕ ПРИЈАТЕЉСКИХ ОДНОСА: Одржан билатерални састанак у области спорта између Републике Србије и Мађарске
Министар спорта Зоран Гајић одржао је билатерални састанак са државним секретаром за спорт у Влади Мађарске Др Адамом Шмитом.
ФОТО: Министарство спорта
Билатерални састанак у фокусу је имао размену стручности у области спортске науке, методологије тренинга, ради побољшања општих перформанси спортиста обе земље.
Договрена је сарадња на истраживачким иницијативама како би се донеле иновације у методологијама и опреми за обуку.
Обе суседске земље негују глобалну сарадњу и унапређење спортских идеала пријатељства, поштовања и изврсности, што пружа прилику за интеракцију и размену знања међу различитим заинтересованим странама у вези са спортом.
Обе стране су поздравиле успешне резултате и подвукли важност јачања конкурентности и унапређења ресурса у обезбеђивању одрживости и отпорности спорта.
Састанку су присуствовали и државни секретар Марко Кешељ, шеф кабинета Јован Кнежевић и Урош Прибићевић, помоћник министра Сектора за међународну сарадњу и европске интеграције као и амбасадор Мађарске у Србији Нј.Е. Јожеф Мађар.
БОНУС ВИДЕО: Ивана Вулета након светског злата
КО ЋЕ НА МЕГДАН БАРСИ? Мадридски великани укрштају копља у полуфиналу Суперкупа Шпаније!
ГРАДСКИ ривали Атлетико Мадрид и Реал Мадрид поново ће укрстити копља, овога пута у полуфиналу Суперкупа Шпаније (20.00) који се и ове године одржава Џеди. Улог је огроман, финале против Барселоне и прилика за први трофеј у 2026. години.
08. 01. 2026. у 08:00
АМЕРИКАНЦИ У ШОКУ: Ево шта је Владимир Путин управо урадио
Русија и Америка, али и Француска, део су најновије вести која великом брзином обилази планету.
08. 01. 2026. у 16:13
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (0)