КРВАВИ МАРАТОН: Преко 800 учесника повређено, има и мртвих!

Дарко Николић
Дарко Николић

21. 01. 2024. у 15:38

Најновије вести из спорта су прилично тужне.

КРВАВИ МАРАТОН: Преко 800 учесника повређено, има и мртвих!

FOTO: EPA

Наиме, на хаотичном маратону у Хонг Конгу не само да је дошло до повређивања више од 800 учесника, већ и до једне смрти.

Према наводима локалних медија, 74.200 учесника надметало се што у класичној маратонској трци (на 42 километра и 195 метара), што у полумаратону, што у својеврсној "трци задовољства", која, за разлику од Београдског маратона и дужине од пет километара, у Хонг Конгу је двоструко дужа - 10 километара.

Укупно је 842 особе затражило лекарску помоћ због повреда, углавном мањих - услед судара и падова, али 21 учесник је морао да буде збринут у болници.

Један од учесника "трке задовољства" је пред циљем доживео да му срце стане, но брзом лекарском интервенцијом спасен је.

То, нажалост, није био случај са 30-годишњим учесником маратона који је, такође у циљној равнини, изгубио свест, а онда у болници, недуго по пријему, преминуо - по свој прилици од последица срчаног удара.

БОНУС ВИДЕО: Спортски скандал који је ушао у историју

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРИЗА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.

13. 12. 2025. у 07:30

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (1)

ПРЕКО НОЋИ ЈЕ НЕСТАЛО Боби пропао бизнис