ХРАБРА СРБИЈА БЕЗ ПОЛУФИНАЛА: "Делфини" пали у драматичној завршници!

Часлав Вуковић

12. 01. 2024. у 16:15

ВАТЕРПОЛИСТИ Србије поражени су у четвртфиналу Европског првенства након петераца од Мађарске са 14:15 (3:3, 2:2, 3:4, 1:2, 5:4).

ХРАБРА СРБИЈА БЕЗ ПОЛУФИНАЛА: Делфини пали у драматичној завршници!

Нису успели "делфини" да оду у борбу за медаље. Имају изабраници Уроша Стевановића за чим да жале, посебно током петераца када је Марку Радуловића испала лопта, што аутоматски значи да је то промашај.

Велика борба водила се у базену. Обе селекције желеле су полуфинале. Колико је меч био изједначен показује чињеница да ниједна репрезентација током утакмице није имала предност већу од један разлике.

После првог полувремена резултат је био 5:5. Мађари су добили трећи квартал са 4:3, а Србија четврти са 1:2.

Ово је био трећи пут у историји да наша селекције испада у четвртфиналу Европског првенства. Такође, пут до олимпијских игара ће морати да потраже преко Светског првенства.

Планетарно такмичење на програму је од 2. до 18. фебруара у Дохи. Учешће на Олимпијским играма избориће четири најбоље репрезентације. Вреди истаћи да су ту норму већ ипсунили Мађарска, Грчка и Француска.

Србију сада на Европском првенству очекује борба за пласман од 5. до 8. места.

Петерци: Србија - Мађарска 14:15

5:4 - Мађарска је у полуфиналу након поготка Герга Фекетеа.

4:4 - Мандић је погодио, али Мађарска има шансу да тријмфује.

3:4 - Сигуран је био и Винце Вигвари.

3:3 - Тартаи је прецизан. Ипак, Јакшић доноси изјдначење.

2:2 - Други гол за Србију постигао је Страхиња Рашовић.

1:2 - Мађари воде!

1:1 - Испала је лопта Марку Радуловићу и то аутоматски значи да је покушај пропао.

1:1 - Адам Нађ је такође био прецизан. Мало је Митровићу фалило да интервенише.

1:0 - Радомир Драшовић је први шутирао и погодио.

Четврта четвртина: Србија - Мађарска 10:10

32' - Мађарска је имала напад за победу. Ипак, Филиповић је добро интервенисао, па ће петерци одлучити ко иде у полуфинале Европског првенства.

31' - У последњој секунди Винце Вигвари је успео да искористи празан простор. Наставља се велика драма на овом сусрету.

30' - Изборио се за играча више Немања Вицо. После тајм-аута Србија ће имати нову прилику да поведе. Управо је Вицо остао сам на два метра и успео да донесе вођство нашој репрезентацији. Био је ово његов пети гол на Европском првенству.

28' - Покушао је лобом да изненади голмана Србије Вендел Вигвари, али пречка је спасила "делфине" који никако не успевају да поврате предност.

25' - Наша селекција није добро одиграла први напад. Резервни голман Србије Радослав Филиповић је заменио Митровића и одбранио је први шут. Након тога се иницирала контру коју је Страхиња Рашовић реализовао голом.

Трећа четвртина: Србија - Мађарска 8:9

24' - Сјајно је шутирао Мандић, али статива је била савезник нашег ривала. Ипак, Мађарска ће са предношћу ући у последњи период. Винце Вигвари је практично у последњим тренуцима треће четвртине донео вођство актуелном шампиону света.

23' - Трећи погодак на мечу постигао је Татраи. Дуго су Мађари тражили изгледну позицију и на крају је до ње дошао Татраи који је успео да матира Митровића.

22' - Други гол заредом Виктора Рашовића. Поново је шутирао да десне стране и ови погоци би могли да буду злата вредни.

21' - Стрпљиво су наши ватерполисти градили позицију са играчем више. Напада је на крају поготком завршио Виктор Рашовић.

20' - Опет Вице Вигвари погађа. Овога пута је био прецизан са пет метара. Ово је његов седми гол на шампионату. Наставља се велика борба.

18' - Винце Вигвари је шутирао изнад главе Митровића који није стигао да реагује, па наш ривал поново има предност. Капитен када је битно. Јакшић се добро отворио код стативе и успео је да постигне други гом на овом сусрету.

17' - Мађарска није реализовала први напад у трећем кварталу. То није урадила ни Србија, пошто Страхиња Рашовић није био прецизан.

Друга четвртина: Србија - Мађарска 5:5

16' - Велика борба две добре репрезентације. После две четвртине нико нема предност. Други период окончан је резултатом 2:2.

15' - Сада су "делфини" одиграли сјајан контранапад. Немања Убовић је остао сам на половини ривала и играч грчког Вуљагменија је постигао веома битан гол.

FOTO TANJUG/ FOTO HINA/ DAMIR SENČAR/

14' - Добра контра Мађара је завршена поготком Вегнела Вигварија. Опет смо дошли до играча више, али Сава Ранђеловић није био прецизан.

13' - За разлику од првог периода до сада су виђена само два гола. Сада је наш ривал искористио играча више и Фекете је снажним ударцем савладао Митровића.

10' - Сада Мађарска није искористила два играча више. Веома битну одбрану одиграла је Србија.

9' - Идеално је почела друга четвртина. Мандић је реализовао први петерац на овом мечу. Сјајни бек постигао је други гом на утакмици.

Прва четвртина: Србија - Мађарска 3:3

8' - После прве четвртине у дуелу актуелних олимпијских и светских шампиона ниједна репрезентација нема предност.

6' - Мађари поново поравнавају резултат. Успео је Герго Фекете да матира Митровића. Пречка је потом била савезник нашег ривала. Ипак, у наставку акције Убовић је донео новог играча више, а потом и још једног. Ипак, нису наши ватерполисити то реализовали и пропуштена је велика прилика да се поведе.

4' - Када Душан Мандић шутне ту спаса нема. Немања Убовић се изборио за играча више. Србија је сталожено тражила позицију, на крају је Мандић био тај који донео нову предност "делфинима".

3' - Опет играч више за Мађарску и опет гол Татраија. Напад за сада функционише добро код обе репрезентације.

3' - И Србија је реализовала првог играча више. Сам је на два метра остао Никола Јакшић и после доброг додавања Виктора Рашовића успео је донес прву предност нашој селекцији на овој утакмици.

2' - Одмах "делфини" долазе до изједначења. Страхиња Рашовић је тукао из даљине и успео је да се упише у стрелце. Важно је да шут буде добар.

1' - Мађарска је стигла до предности. Давид Татраи је савладао Бранислава Митровића. Искористио је наш ривала првог играча више.

Уочи меча:

Израбраници Уроша Стевановића играју веома важан меч. Победа доноси пласман у полуфинале и борбу за медаље.

Такође, тријумфом би се остало у трци за Олимпијске игре. Да би Србију гледали у Паризу потребно је да освоји ово континентално такмичење које се игра у Хрватској. Мађарска тих брига нема, пошто је као светски шампион већ чекирала визу за највећу планетарну смотру.

"Делфини" су до сада на првенству Европе уписали све четири победе. Редом су падали Изреал (22:1), Немачка (14:6), Малта (21:4) и Француска (14:10).

Са друге стране наш ривал је претрпео пораз само од Грлке (8:10), а био је бољи од Грузије (15:11) и Италије (10:5).

Подсетимо, победник овог меча у полуфиналу ће играти са бољим из дуела Хрватска - Грчка.

БОНУС ВИДЕО: Спортски скандал који је ушао у историју