"САД НАМ ПРЕДСТОЈИ ОНО ПРАВО!" Српски ватерполисти једва чекају вечити дерби са Мађарском у нокаут мечу Европског првенства

С. К.

10. 01. 2024. у 22:49

СРБИЈА се вратила тамо где и припада – у елиту европског ватерпола. „Делфини“ су у осминифинала 36. ЕП у Загребу у другом полувремену сломили отпор жилаве Француске и реванширали јој се за шокантан пораз на шампионату 2022.у Сплиту – 14:10 (3:2, 3:4, 3:1, 5:3). Олимпијски победник ће се у четвртфиналу у петак (15.00) састати са светским шампионом, Мађарском.

САД НАМ ПРЕДСТОЈИ ОНО ПРАВО! Српски ватерполисти једва чекају вечити дерби са Мађарском у нокаут мечу Европског првенства

FOTO TANJUG/ FOTO HINA/ DAMIR SENČAR/

- У првом полувремену смо примили голове са играчем мање и из петерца, досуђивали су нам контрафаулове, затим у транзицији и то нас је пореметило. После тога су они стали са пливањем, били смо свежији и одиграли по договору. Нисам видео притисак на играчима, ово је први пут да смо комплетни. Треба да наставимо да радимо, можемо да играмо још боље, али и да будемо стрпљиви. Овде у Загребу или на СП у Дохи или дај Боже у Паризу сигурно ће све доћи на своје – истакао је за сајт ВСС селектор Урош Стевановић.

Наши су играли стрпљиво, чврсто у одбрани, на голу је блистао прекаљени Бранислав Митровић, а у нападу су одскочили Мандић, Драшовић и Јакшић. Али, била је ово победа целог тима, који је дисао као један и који је био миран и када је ривал припретио у другој четвртини.

Нисмо страховали од Француза, имали смо самопуздање. Сваки меч је сада све или ништа. На правом смо путу, али још ништа нисмо урадили. Све време смо контролисали утакмицу, а наплата је дошла у другом полувремену. Стижу Мађари, имају мотив више него да су у пуном саставу – нагласио је један од јунака Радомир Драшовић.

Кренули су наши силовито, Мандић и Вицо су у четвртом минуту донели лепих 2:0. Имали су наши и 3:1, када су се уверили да против себе имају неугодног противника, који је серијом 3:0 почетком друге четвртине преокренуо на 4:3. Било је и 6:5 за Французем да би Мандић у последњој секунди погодио за 6:6.

У наставку су Срби заиграли још агресивније у одбрани, распуцао се Драшовић, Митровић је у кључним тренуцима зауставио два напада „триколора“ и Србије је у последњих осам минута ушла са 9:7. А у последњој четвртини наши су головима Никола Јакшића и Мандића стекли 11:7, а све дилеме је разрешио Радуловић голом за 13:8.

- Показали смо да смо прави тим и заслужено смо победили.Сада нам предстоји оно право, јер ништа нисмо урадили. Четвртфинале је најтеже, а Мађари су увек јаки. Није нам Сплит био у главама, само смо показали да је оно била спортска несрећа, која се више неће поновити – истакао је капитен Никола Јакшић.

СРБИЈА – ФРАНЦУСКА 14:10

БАЗЕН: „Младости“ у Загребу. Судије: Маргета (Словенија) и Сегурана-Фере (Шпанија). Играч више: Србија 10 (8), Француска 12 (8). Два играча више: Србија 1 (1). Петерци: Србија 2 (2), Француска 1 (1).

СРБИЈА: Филиповић, Мандић 4 (1), Страхиња Рашовић, Ранђеловић, Милојевић, Радуловић 1, Драшовић 4 (1), Никола Јакшић 3, Вицо 1, Убовић 1, Петар Јакшић, Митровић (11 одбрана).

ФРАНЦУСКА: Ховханисијан, Судадије 1, Крузила 1, Буе 2, Каш 1, Верно 3 (1), Марион-Верно, Бјорч, Маразуки, Бодегас 1, Ванпепершрат, Живковић 1, Фонатни (4 одбрана).

Четвртине: 3:2, 3:4, 3:1, 5:3

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00