ПОРАЗ, АЛИ КАКАВ... Рукометашице Србије изгубиле од Немачке на Светском првенству, а оно што се десило у другом полувремену ће се памтити

09. 12. 2023. у 19:27

Женска рукометна репрезентација Србије изгубила је од Немачке у 2. колу друге фазе Светског првенства, а иако је коначан резултат (21:31) можда и очекиван, остао је утисак да је наш подмлађени државни тим могао до далеко бољег исхода после великог фаворита.

После кобног пораза на старту друге фазе надметања у Данској, када је Пољска за гол била боља, екипа коју предводи селектор Урош Брегар изашла је на терен против несавладаних Немица које су суверено држале врх групе пред овај сусрет.

И, не само да је изашла, већ је заблистала у уводних десетак минута, дајући поготке и онако како је то изостајало у поразима од Данкиња и Румунки, скок-шутем са дистанце, али и у транзицији.

Но, вођство од 8:6 није очувано нити увећано, услед великог пада у игри средином првог полувремена. Немице су, уз два гола с играчицом мање, а чак трипут погођену стативу од стране Српкиња, направиле серију 7:2, чиме су преузеле конце игре у своје руке.

Па опет, одустајања није било, те се уз три гола Јововићеве, а и погодак јуниорске репрезентативке Радевић пред сам крај полувремена, на предах отишло уз заостаак од само 13:14. Чинило се чак да би чудо можда могло да се деси када је Србија повела са 15:14 почетком другог полувремена, али...

Емилија Лазић на утакмици Србија - Немачка на Светском првенству за рукометашице FOTO: Tanjug/AP

Велика, незадржива серије "панцерки" од 8:1 решила је већ до 45 минута питање победника. То свакако нису омеле и несхватљиве грешке наших репрезентативки попут прераног повратка на терен после двоминутног искључења - што аутоматски доноси нову суспензију.

На крају, Немице су тријумф украсиле и атрактивним акцијама, које им нису падале на памет док су Српкиње пружале организован, концентрисан отпор. Али, чим им се указала и најмања шанса, што је наша подмлађена селекција омогућавала напрасно бројним грешакама у нападу, а прилично "рупичастом" одбраном, казне су биле озбиљне. Такве да се тачно 20 минута од резултатског дефицита - дошло до двоцифрене предности. Уосталом, када се са 12:0 добије битка у "головима из контранапада", другачији исход и није био могућ, што можда јесте болна лекција за рукометну репрезентацију Србије, али је лекција из које се има шта научити.

Прилика да се научено покаже на делу биће у понедељак од 15.30 на опроштају од овог шампионата света, када Брегарове изабранице играју против Јапана који је направио изненађење савладавши Данску, пре пораза од Румуније.