НЕВЕРОВАТНА ДЕШАВАЊА: Србија у другој фази Светског првенства за рукометашице, али како!

05. 12. 2023. у 19:29 >> 19:29

Женска рукометна репрезентација Србије пласирала се у другу фазу Светског првенства 2023 и то како је мало ко очекивао. Изабранице селектора Уроша Брегара су у 3. колу уводне рунде такмичења победиле Чиле резултатом 30:16, а како су играле, на моменте се чинило да ће апсолутни аутсајдер приредити можда и највећу сензацију на целом шампионату. Ипак, на крају су српске играчице оправдале улогу фаворита и, после невероватних дешавања на утакмици, као трећепласиране из своје, Е групе, прошле даље.

Имајући у виду да су наше репрезентативке у прва два кола доживеле поразе, веома тесан од Данске, а онда прилично болан од Румуније, у новоформираној "групи 3" покушаће да направе чудо кренувши ка томе без иједног бода. У другу фазу су се преносили само бодови освојени против тимова који су се такође за њу квалификовали, па ће Српкиње "од нуле" ући у мечеве са Пољском (пренела два бода, меч је на програму у четвртак 7. децембра од 15.30), потом са Немачком (максимална четири бода је пренела, утакмица се ира у суботу од 18) и Јапаном (без бодова на старту друге фазе, сусрет је заказан за понедељак 11. децембар од 15.30).

Што се тиче меча са Чилеанкама, наш државни тим је шокирао овдашњу рукометну јавност игром у већем делу сусрета с екипом која је од Румуније изгубила са 19:44, а од Данске са 11:46.

Јер, после 15 минута игре, не само да је Србија била на невероватна, свега три дата гола, већ је после четири промашена зицера, губила са 3:4.

Да се није разиграла Александра Стаменић, која је сопственом серијом од три поготка покренула Српкиње, које пуних 13 минута нису дале гол, право је питање у ком правцу би се овај меч развијао.

Па опет, стрепње је било још једном, и то када су Чилеанке са три гола у низу "отвориле" друго полувреме и пришле на 10:9, али су потом Брегарове изабранице заиграле концентрисаније и, не баш лако, али уз мало мање мука, оправдале улогу фаворита.

КРАЈ! Србија - Чиле (30:16)

60' Крај меча! Србија успева да обезбеди другу фазу Светског првенства.

55' Наставља се доминација у другом полувремену! Отишли смо на великих +13 што је и највећа предност на овом мечу. Селектор одмара неке од најбољих рукометашица до краја овог меча. 27:14

52' Поново се уписује Нуковић након сјајног гола. Наше рукометашице одржавају 10 голова предности и чини се да ће ово бити рутинска победа, 22:12

46' - Радосављевићева постиже други погодак, Србија одлази на великих +10, 20:10-

42' Србија делује моћну у другом полувремену и стиже до највећих осам голова разлике. 18:10

38' Јована Јововић постиже нови гол, након сјајног котнра напада доноси предност нашим рукометашицама на шест голова разлике, 15:9

35' Уписује се и Србија на семафор у другом полувремену, за само минут постижемо три поготка. Јововић, Нуковић и Бојчић су вратиле предност Србији на четири гола разлике. 13:9

33' Изузетно лош почетак другог полувремена наше репрезентације. Два поготка постижу Чилеанке са преко пола терена, а други је режија Кортез, голмана чилеанки, 10:8.

Крај првог полувремена

30' Чиле је скроз стао последњих неколико минута првог полувремена, што су наше одлично искористиле и отишле на полувреме са + 4. Најефикаснија у репрезентацији Србије је Александра Стаменић са четири постигну гола у првом делу игре.

28' Коначно је Србије проиграла у нападу, везују се четири добра напада уз исто толико погодатак. 9:5

24' Након тајм-аута нашег селектора, одмах везујемо два добра напада и постижемо два погодтка, први преко Стаменић, а затим Јована Јововић постиже гол, уједно она је и наш најбољи стрелац на овом шампионату, 7:5.

23' Први тајм-аут на мечу. Селектор Србије је позвао паузу како би консолидовао наше рукометашице, пошто се баш мучимо у фази напада. На седам минута до полувремена резултат је 5:5

17' Александра Стаменић постиже изједначујући гол и Србија коначно после 13 минута поста стиже до гола. 4:4

15' Први пут на овом Светском првенству Чиле стиже до предности. Чилеанке воде са 4:3.

12' Чилеанке ређају грешке једну за другом, међутим то наше не користе најбоље, пошто већ око седам минута не могу да стигну до поготка.

7' Наше рукометашице су већ два пута искључене до сада, што Чилеанке користе и стижу до брза два поготка, Маура Алварез је постигла тек први погодак на овом шампионату 3:2.

4' Србија је сјајно отворила меч, наша репрезентација има три гола предности, Бојчићка се два пута уписала на семафор, док је Лазићка постигла један гол 3:0.

1' Меч је почео!

Уочи меча

После бравура младе екипе коју предводи селектор Урош Брегар против домаћина шампионата, а Данска је као фаворит за злато тек у последњих пет и по минута сломила отпор Српкиња, многи су се понадали да би могло да се деси велико изненађење против искусних Румунки.

Али, Румунија је одржала прави рукометни час нашој националној селекцији, па пред последње коло прве фазе, Србија још не зна да ли ће уопште играти у другој.

О томе одлучује управо меч са Чилеом, који је такође остварио два пораза у овој групи, али убедљивија од српске селеклције. Победе ли наше рукометашице, у наредну рунду Светског првенства неће понети ниједан бод, јер се тамо преносе само они који су освојени против тимова који су прошли даље. Изгубе ли Српкиње, иду кући.

Бонус видео: Гост "Новости" - Андреа Лекић, наша прослављена рукометашица