ПРВИ ПУТ У ИСТОРИЈИ: Ватерполо клуб Нови Београд победио Црвену звезду и освојио Куп Србије

03. 12. 2023. у 21:57

Ватерполисти Новог Београда освојили су Куп Србије, пошто су у Шапцу у финалу овог такмичења победили Црвену звезду резултатом 18:15 ( (7:4, 6:3, 4:4, 1:4)

Instagram / VK Novi Beograd

Ватерполисти Новог Београда су по први пут у историји освојили Куп Србије, и то у свом трећем завршном мечу за пехар.

Победник је водио све време, а разлику је остварио захваљујући бриљантном Грку Влахопулосу који је само у првој четвртини постигао четири гола.

Све време је Нови Београд чувао предност, Звезда је користила центре за велики број изнуђених искључења али није успевала да разлику после великог одмора смањи на мању од три гола. Без Јакшића и Ћука, Нови Београд је три четвртине налазио начин да заустави нападе ривала. Када је Звезда запретила смањивши на 14:10 средином трећег дела, Гоцићев тајм-аут је резултирао "буђењем" Гранадоса. Постигао је два гола и забележио асистенцију Радуловићу за 17:10.

Ни тада се Звезда није предавала. У последњој четвртини је кренула агресивно, на све или ништа и после четири минута је предност српског првака била 17:14. Поново је Гоцић тражио тајм-аут, а реализација је била дело Скумпакиса. Противник јесте узвратио али је Васићев гол из петерца на 3:19 пре краја био и коначан резултат. Имала је Звезда још једну прилику, но код петерца - Суботићу је испала лопта.
У утакмици са 30 искључења, пет петераца и 33 гола, првак је искористио предност остварену у самом почетку. Шампион јесте имао осцилације, трошио се, али је у сваком моменту знао како да одбије налете ривала, често и брзоплете.
Нови Београд, дакле, има оправданог разлога за радост, Црвена звезда поред туге може да буде поносна показаним отпором тиму који припада самом европском врху.

Финале Купа Србије за ватерполисте 2023

Нови Београд - Црвена звезда 18:15 (7:4, 6:3, 4:4, 1:4)

Шабац - Градски базен. Судије: Раковић и Станојевић. Искључења: Нови Београд 18, Црвена звезда 12. Петерци: Црвена звезда 5 (3)

НОВИ БЕОГРАД: Добожанов, Мартиновић , Скумпакис 1, Гранадос 2, Вучинић , Пијетловић 1, Драшовић 1, Ћетковић, Перковић 1, Филиповић 1, Лукић 2, Влахопулос 6, Де Микелис, Радуловић 3. Тренер: Гоцић
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Бурсаћ 2, Гајић, Марковић 1, Суботић 3, Васић 1, Гогов 3, Басара, Вукићевић 1, Семан, Милојевић 1, Радовић 3, Ивановић, Данковић. Тренер Филиповић.

БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11