ПРВАК СРБИЈЕ МОЋАН ОД СТАРТА: Ватерполисти Новог Београда неумољиви у Лиги шампиона

07. 10. 2023. у 21:00

СИЛОВИТ старт Новог Београда у Лиги шампиона. Првак Србије је у групи А после Стеауе (19:7) надиграо синоћ као гост и Брешу - 13:8 (4:2, 4:5, 1:1, 4:0). Пулени Живка Гоцића у трећем колу, 17. октобра на свом базену дочекују Сабадељ, који је у Букурешту савладао Стеауу са 11:8. Наш други представник, Црвена звезда, вечерас (20.00) у групи Ц дочекује Ференцварош.

Новобеограђани су показали да из меча у меч играју све боље. Против Бреше су, нарочито у другом полувремену, показали да имају гранитну одбрану. Блистао је голман Лазар Добожанов, али су му доста помогли саиграчи, који нису дозволили Италијанима да се размахну. Уосталом, за 16 минута само су примили један гол. Притом су у последњој четвртини убитачним нападом сломили отпор једне од најбољих италијанских екипа.

Иначе, меч је у прве три четвртине био неизвестан. "Вукови" су кренули силовито, повели са 3:0 и чинило се да ће остварити лаку победу. Међутим, домаћин се брзо тргао, успео је да ухвати прикључак (2:3), да све време дише за вратом вицешампиону Европе и да почетком треће четвртине изједначи на 8:8. И био је то максимум играча Бреше, јер је Добожанов зачарао гол и омогућио саиграчима да на крају торпедују Италијане.

- Утакмица је била јако напорна. Заслужено смо победили и надам се да ће ова утакмица бити припрема за све остало што нам следи, да ћемо расти из утакмице у утакмицу. Надам се да ћемо наставити овај низ победа како би се што бољи припремили за најбитнији део ове сезоне, а то је Куп Србије - истакао је за "Спортклуб" Никола Јакшић.

Распоред

ПРВО коло групне фазе ЛШ - Група А: Бреша - Нови Београд 8:13, Стеауа - Сабадељ 8:11. ТАБЕЛА: Нови Београд 6, Сабадељ 4, Бреша 2, Стеауа 0.

ГРУПА Б: Југ - Про Реко 7:14, Динамо Тбилиси - Олимпијакос 6:19. ТАБЕЛА: Про Реко 6, Олимпијакос 5, Југ 1, Динамо Т. 0.

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35