СУДБИНА У НАШИМ РУКАМА: Одбојкашице и поред пораза од Доминикане саме одлучују о одласку на Олимпијске игре

С. К.

22. 09. 2023. у 15:18

СВЕ се закувало у Нингбоу. Одбојкашице су у петом колу квалификационог турнира групе А за одлазак на олимпијске игре у Паризу 2024. изгубиле од првакиња Северне и Средње Америке, Доминиканске Републике - 1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 17:25). Сада Маја Огњеновић и другарице морају сутра (10.00) да победе Холандију, а у недељу (13.30) Кину. У истој ситуацији су и Доминканке, које морају да победе исте ривале да би отишле у Париз. Али, и Холанђанке и Кинескиње имају шансе у борби за француску визу.

фото никола скендерија

- Била је ово веома тешка утакмица. Доминиканке су играле одлично у свим сегментима игре. Браниле су се сјајно, нису имале проблеме на пријему, а у нападу су имале бројна решења. Ми смо се много мучили у нападу. Све је отворено, све је у нашим рукама, желимо да добијемо наредна два меча - истакао је за сајт ОСС селектор Ђовани Гвидети.

У првом сету наше девојке доста су грешиле, али је било нерешено до 14:14, када су Доминанке на сервис Гиљен направиле серију за 20:15. Наше су успеле да изједначе (21:21), а код 23:23 Лазовић прави сервис грешку, да би Жињери Мартинез изблокирала Бошковићеву за 25:23, У другом сету су наше доминирале, да би трећи почеле лоше и губиле са 8:3, 14:8. Успеле су наше да изједначе, чак преокрену на 21:20, али нису имале снаге да добију трећи сет. У четвртом чину нашим девојкама ништа није полазило за руком, па су се Доминиканке брзо одлепила на 19:12.

- Оне су играле сјајно, а код неких елементи нису функционисали како треба. Можда нас је стигао и умор, такмичење је тешко, бодови се деле и у другим мечевима. Сада се окрећемо Холандији, настављамо да гриземо и да се боримо за Париз - истакла је Слађана Мирковић.

Александра Јегдић је подвукла да ништа није готово после пораза од Доминиканске Републике:

- Имамо још две утакмице. Мислим да су имале мало више среће. Ми смо на моменте играле јако лепу одбојку, али оне су се тако добро браниле и пролазиле у нападу. Играле су боље, а трећи сет је преломио у њихову корист. Да смо ми добиле, ми бисмо славиле. Очекујем бољу игру против Холандије.

СРБИЈА - ДОМИНИКАНСКА Р. 1:3

ДВОРАНА у Нингбоу. Гледалаца: 3.200. Судије: Геротодорус (Грчка) и Канг (Кореја).

СРБИЈА: Буша 1, Лазовић, Поповић, Мирковић 1, Узелац 12, Огњеновић 2, Куртагић, Пушић (либеро), Бјелица 1, Алексић 5, Стевановић 7,Јегдић (либеро), Бошковић 32, Лозо 8. Поени - напад: 55, блок: 11, сервис: 3, грешке ривала: 19 (11 из сервиса).

ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА: Аријас 7, Еве, Перлата, Кастиљо (либеро), Родригез, Марте 1, Хералдина Гонзалес, Гиљен, Јонкаира 12, Де ла Круз 2, Брајлин Мартинез 17, Жињери Мартинез 7, Гаила Гонзалес 19, Каро (либеро). Поени - напад: 52, блок: 8, сервис: 6, грешке ривала: 27 (15 из сервиса).

Сетови: 23:25, 25:18, 23:25, 17:25.