НОВО СРПСКО ЧУДО! Бронзана медаља за баскеташице у Рију! Танасковић: Показале су како се бори за државу (ФОТО)

Александар Илић
Александар Илић

25. 08. 2023. у 15:54

Српски школарци, где год да се појаве на спортским такмичењима бележе сјајне резултате. Тако је било на светској Школаријади у Бразилу, где су нашу земљу представљали такмичари у баскету 3 на 3 и стоном тенису. Девојчице из Основне школе Јован Јовановић Змај (Сремска Митровица) освојиле су бронзану медаљу у баскету.

НОВО СРПСКО ЧУДО! Бронзана медаља за баскеташице у Рију! Танасковић: Показале су како се бори за државу (ФОТО)

ИСФ

До медаље су стигле сјајним партијама. Забележиле су чак пет победа до меча за треће место, против домаћина. У тотално неизвесној завршници, меч је решен у последњим секундама, сјајним кошем Српкиња (12:10). 

Бразилкама је преостали само да остану да леже на терену Олимпијског комплекса у Рио де Жанеиру, а нашим девојкама да уз српску заставу прославе бронзану медаљу. Кош наше Ирине Андријашевић, вртео се и на неколико домаћих телевизија, које су биле сигурне у победу Бразилки.

ИСФ

За Србију су наступиле Ирина Андријашевић, Теодора Милошевић, Николина Поповић и Ања Бојковић. Са клупе их је водио наставник Дејана Козељац.

ИСФ

Близу медаљу су били млади Чачани из ОШ Вук Караџић. У групи су убедљиво победили Кину и Мексико, али су у четвртфиналу неочекивано заустављени од Румуније.

ИСФ

- Утисци су сјајни. Организација одлична, уз спорт било је сјајно гледати Вече нација и Културни дан. Наши су добили овације када су на представљају почели да играју српско коло. Браво за Митровчанке, сви кажу да су биле у најтежој групи. Показале су како се бори за своју школу, град и државу. Велико искуство за све учеснике. Имали су и сјајна дружења и посета плажама, које ће памтити. Хвала Влади Србији и Министарству спорта, који подржавају програме Савеза за школски спорт. Без њихове помоћи ово не би могли спровести. Идемо даље. Добили смо понуду да Београд до краја године буде домаћин Извршног одбора Светске федерације школског спорта (ИСФ) - истакао је председник Савеза за школски спорт Србије, Жељко Танасковић.

БОНУС ВИДЕО: Сви су далеко иза: кога је Новак „прешишао“ по броју недеља као број 1? 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТЕЖАК ЗАДАТАК ПРЕД БАРСЕЛОНОМ: Жута подморница зна како се побеђује лидер првенства - нечијој серији победа долази крај

ТЕЖАК ЗАДАТАК ПРЕД БАРСЕЛОНОМ: "Жута подморница" зна како се побеђује лидер првенства - нечијој серији победа долази крај

НА стадиону „Серамика“, популарном Мадригалу, у недељу поподне биће одигран један од најзанимљивијих мечева кола у Ла лиги, где ће водећа Барселона гостовати трећепласираном Виљареалу.

21. 12. 2025. у 09:04

Коментари (0)

МЛАДИ СРБИН ЗАПРЕПАСТИО АМЕРИКУ! Шутира боље од свих Срба - и не, није син Пеђе Стојаковића (ВИДЕО)