НЕ ПОБЕЂУЈЕ САМО ЈОКИЋ! И Ваљевци коња за трку имају
ПРВИ пут у историји српског коњичког спорта коњ одгајен у нашој земљи победио је у Француској
FOTO: Pavla Pechmanova
Да нема само Никола Јокић коње за велика дела у Европи, тачније у Француској, видели смо у петак на хиподрому "Клерфонтен" у француском граду Довил где је грло Мај Таки Таки ЛП у власништву коњичког клуба Ластин пут из Белића крај Ваљева тријумфовало у трци са наградним фондом од 25.000 евра.
Овај трогодац ождребљен је на ранчу Хармонија који је као и КК Ластин пут у власништву Владана Дамјановића, великог заљубљеника у ове животиње и њихов одгој. Мај Таки Такију ово је био шести старт у каријери и прва победа. Након дебија у Чешкој где се ово грло и налази у тренингу код тренера Вацлава Луке Млађег, власници су одлучили да се опробају у Француској, земљи која полако али сигурно преузима примат у овом спорту од Енглеске.
У конкуренцији 15 грла која долазе из познатих и много богатијих тркачких тимова од нашег, Таки је са џокејом Клементом Лукевром однео тесну победу за 3/4 коњске дужине, а квота на кладионици на победу нашег представника била је чак 34.
ФОТО: Приватна архива
Мај Таки Таки је за ову победу својим власницима поред велике радости донео и чек од 12.500 евра док је за претходна два пласмана у Француској "инкасирао" 4800 евра.
КК Ластин пут је познат и јако се поноси тиме што се искључиво такмичи са коњима одгајеним управо на њиховој ергели где се ради јако професионално, чему сведоче и резултати из претходних година.
Ово није први успех у иностранству за њихове коње. Старији брат по мајци Мај Таки Такија, Маркони ЛП је 2020. и 2021. године остварио сјајне резултате у централној Европи, а онај највећи била је победа у трци "Кинчем диј" са наградним фондом од 40.000 евра када га је на будимпештанском хиподрому јахао сјајни италијански џокеј Антонио Фрезу који се са великим успехом такмичи у Америци.
Препоручујемо
КАНАРИНЦИ СУ НАЈВЕЋА НЕПОЗНАНИЦА: Лига куп није приоритет Квинс парк ренџерсу
16. 08. 2023. у 12:39 >> 12:39
ГРАЂАНИ ПРОТИВ ДОБРО ПОЗНАТОГ ЛИЦА У УЕФА СУПЕРКУПУ: Ко ће доћи до првог овосезонског трофеја?
16. 08. 2023. у 10:07 >> 10:07
АРОН ГОРДОН ГЛЕДАО У ЧУДУ: Американац подигао трофеј на хиподрому са Николом Јокићем (ФОТО)
13. 08. 2023. у 19:03 >> 19:15
НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи "хаос" у редовима "плаваца"
ОНО што је и у идеалним околностима једно од најтежих гостовања у Премијер лиги, за Челси долази у најгорем могућем тренутку. После раскида сарадње са Енцом Мареском, „плавци“ без шефа стручног штаба гостују Манчестер ситију (18.30), који нема право на нови кикс у трци за титулу.
04. 01. 2026. у 11:30
ЖИВОТНИ БРОДОЛОМ ЧОВЕКА КОЈЕМ СЕ ДИВИЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Упао у финансијске проблеме, остао без куће
Тим речима хрватски "Вечерњи лист" пише о животном паду некада истинског спортског аса СФРЈ.
04. 01. 2026. у 14:03
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)