"НИСМО ЗАВРШИЛИ ПОСАО!" Ватерполисти после драме са Италијом једва чекају полуфинале Светског првенства

С. К.

25. 07. 2023. у 16:30

БРАНИСЛАВ Митровић је чудесним одбранама у пенал серији одвео Србију у полуфинале СП у Фукуоки. А четвртфиналну драму са Италијанима окончао је хладнокрвни Страхиња Рашовић који је надмудрио Дел Лунга за велико славље у базену - 15:14 (3:3, 2:2, 4:4, 2:2 - 4:3). У регуларном току било је 11:11. "Делфини" ће се у четвртак (10.00) за улазак у финале борити са Грчком.

НИСМО ЗАВРШИЛИ ПОСАО! Ватерполисти после драме са Италијом једва чекају полуфинале Светског првенства

Србима су се још једном посрећили петерци. После Црногораца и Италијане су бацили у очај после пенал серији. И јуче је опет одскочио прекаљени голман који је одбранио два петерца, Ди Соми у другој и Дамонтеу у петој серији. Први пут његову чудесну одбрану "делфини" нису материјализовали, јер је Дел Лунго зауставио шут Радуловића, али зато Рашовић, који је проглашен за најбољег играча утакмице, није дозволио капитену вицешампиона света да га надмурди као у другој четвртини.

Изабраници Уроша Стевановића су тако Србији донели полуфинале на светским првенствима после шест година. И показали да имају срце, квалитет, снагу и знање да се боре са најјачим селекцијама на планети. Знајући ихсве ће учинити да се домогну трона, мада им је први циљ да изборе финале и пласман на Олимпијске игре 2024. у Паризу.

Окршај са Италијанима био је неизвестан од прве до последње секунде и кулминирао је петарцима.

- Утакмица је била изузетно напета, од почетка до краја. Осим наше почетне предности од 2:0, ниједна екипе није успела да стекне више од једног гола вишка, што довољно говори колико је била густа утакмица. Од почетка до краја смо покушавали да испоштујемо све задатке о којима смо причали пре меча и на крају заслужено победили - истиче за "Новости" центар Ђорђе Лазић.

Наши су кренули сигурније, головима Јакшића и Лазића повели са 2:0. И онда је, као по неком правилу, уследио пад, који су Италијани за минут казнила са три гола - 3:2. Наши су у другој четвртини успели да врате предност на тренутак (5:4), али и да не искористе два играча више и да Дел Лунго одбрани петарац Рашовићу. Ипак на полувреме су екипе отишле поравнате - 5:5.

У другом полувремену Италијани су стално имали минимално вођство, али им наши нису дозвољавали да се одлепе на плус два. Мучили су се "делфини" са играчем мање, срећом не и са играчем више. Срби су 48 секунди пре краја голом Немање Убовића изборили петерце. А на рулету су "делфини" показали да имају одлучност победника.

- Још нисмо направили велики успех. Успели смо да пробијемо баријеру, да после неколико неуспешних четвртфинала победимо, али нисмо завршили посао, јер знамо зашто смо овде дошли. Зато једва чекамо утакмицу са Грчком. Ја јесам погодио за 11:11, али је најзаслужнији Радуловић који ме је видео и додао лопту. Сви причају да су пенали лутрија, али мислим да смо заслужено победили - нагласио је Немања Убовић.

ИТАЛИЈА - СРБИЈА 14:15

БАЗЕН: "Марина Месе" у Фукуоки. Судије: Зварт (Холандија), Ом (Немачка). Играч више: Италија 12 (8), Србија 10 (6). Два играча више Србија 1 (0), Петерци:Србија 2 (1), Италија 1 (1). Стрелци из петераца: Драшовић, Вучинић, Јакшић и Рашовић за Србију, Фондели, Ди Фулвио, Прешути за Италију.

ИТАЛИЈА: Дел Лунго (14 одбрана), Ди Фулвио 3, Дамонте, Марциало, Фондели, Канела 2, Велото 1, Еченике, Прешути 1, Бруни 2, Ди Сома 2 (1), Долче, Никосиа.

СРБИЈА: Мишовић, Радуловић, Рашовић 4, Ранђеловић, Лазић 1, Милојевић, Драшовић 1 (1), Јакшић 2, Јанковић Убовић 1, Вучинић 1, Мартиновић 1, Митровић (6 одбрана).

Четвртине: 3:3, 2:2, 4:4, 2:2 - 3:4

ПРОРОЧАНСТВО СЕ ИСПУНИЛО: Нека се Запад спреми! Он је нови руски министар спорта - жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар

Недуго након што је председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта.

14. 05. 2024. у 20:28