ШОК-ПОРАЗ СРПКИЊА: Наше одбојкашице сада само чудо може да одведе на завршни ту рнир Лиге нација

01. 07. 2023. у 14:52

ШОК у Сувону. Одбојкашице су у претпоследњем мечу групне фазе Лиге нација неочекивано изгубиле од Доминиканске Републике - 2:3 (25:22, 15:25, 25:23, 19:25, 10:15) и највероватније испале из трке за финални турнир од 12. до 16. јула у Арлингтону (САД). Српкиње тачку на такмичење стављају у ноћи која селди (3.30) против Бугарске.

Златне девојке су биле свесне да морају да победе Доминиканке. Међутим, одиграли су много слабије него против Кине и Немачке. На терену се видело да су уморне, да немају енергију као у ранијим дуелима. За разлику од њих, противнице су биле силно мотивисане да савладају светског првак и на крају су се заслужено радовале. Зато данас поподне с нестрпљењем ишчекују данашњи дуел Јапанки са Тајладном. Победе ли Тајланђанке јавиће се трачак наде да сутра и Италијанке могу да савладају Јапанке.

- Заиста, не знам шта да кажем после пораза. Искрено, баш ми је криво што смо на овакав начин изгубиле. Утакмица је била веома добра, а нама је недостајала концетрација и мислим да смо због тога изгубиле. Остаје нам још дуел са Бугарском и трудићемо се да победимо - рекла је за сајт ОСС видно разочарана Бојана Миленковић.

Српкиње су први сет одиграле сигурно и нису допустиле противницама да их изненаде. Међутим, муке почињу од другог сета. Разиграле су се Доминиканке, нарочито су биле сигурне на пријему и агресивне у нападу, док су наше деловале немоћно и убрзо је на семафору стајало 1:1. Успеле су изабранице Ђованија Гвидетија да се врате у трећем чину, да наметну свој ритам и поново стекну предност.

И то је било све од наших девојака. Од четвртог чина поново доминирају девојке са Кариба, посебно у нападу. Српкиње нису имале договор, Гвидети је безуспешно тражио праву поставу, а ривалке су из минута у минут биле све силовитије. Златне девојке су правиле грешке, несигурна у кључним тренуцима била је и Тијана Бошковић. Доминиканке су се разлетеле на терену и успеле су да 1:2 претворе у 3:2.

- Све честике играчицама Доминиканске Републике. Заиста су до последњег поена дале све од себе, оставиле су срце на терену. Играле су невероватно у одбрани, успеле су да нас надиграју у тај-брејку. Била је ово невероватно важна утакмица за нас, али нисмо издржале - констатовала је Сара Лозо.

Узелац: Стигао нас је умор

НАЈМЛАЂА у нашем тиму Александра Узелац је приметила:

- Код нас је био присутан донекле умор. Трећи викенд, претпоследња утакмица. Заиста је тешка, а Доминиканска Република је добра екипа, која игра веома добро. Жао ми је што смо изгубиле ову утакмицу коју смо морале баш да добијемо.