"НЕ МОГУ ДА ДОЂЕМ ДО ВАЗДУХА ПОСЛЕ ОВОГА!" Сјајни одбојкаши Србије и поред великих проблема остали у конкуренцији за завршницу Лиге нација

С.РАЈИЋ

26. 06. 2023. у 22:20

ЗАДОВОЉНИ и у одличном расположењу завршили су мисију у Ротердаму. Одбојкаши Србије успели су против Холандије важном победом да затворе други турнир Лиге нација. Са учинком 4:4, "плава чета" има право да се нада да би током последњег викенда у Анахајму (САД) против Аргентине (4. јул), Кубе (6. јул), Француске (7. јул) и Бугарске (8. јул) могли да изборе фајнал-ејт у Пољској.

НЕ МОГУ ДА ДОЂЕМ ДО ВАЗДУХА ПОСЛЕ ОВОГА! Сјајни одбојкаши Србије и поред великих проблема остали у конкуренцији за завршницу Лиге нација

ФОТО: ОСС

- Био је то веома битан тријумф. Много смо уморни, али смо у исто време срећни због четири победе, које имамо у досадашњем делу такмичења. Тако смо и планирали. На крају турнира били смо испцрпљени. То се могло закључити по кретњи играча у завршници сетова - анализирао је селектор Игор Колаковић.

Најбољи поентер дуела са "лалама" Миран Кујунџић истиче да је мегдан са Холандијом био најдужи у његовој каријери.

- Важан тријумф за генерални пласман у Лиги нација, задржали смо добру позицију и даље смо у борби за фајнал-ејт. Свесни смо колико је сваки меч битан у оваквом систему такмичења. Не могу да дођем до ваздуха после четири тешке утакмице. Сваки момак је дао све од себе. У Београду морамо да порадимо на неким ситницама, да се добро припремимо, поправимо шта треба и крећемо за Америку. Ни тамо неће бити ништа лакше, јер су ривали све озбиљне репрезентације - наглашава примач сервиса.

Крсмановић: Боље у САД

ПОСЛЕ половичног учинка на прва два турнира Лиге нација средњи блокер наше репрезентације Петар Крсмановић нада се да ће у Анахајму бити боље.

- На прва два такмичења смо остварили по две победе и пораза. Верујем да у САД можемо да направимо искорак и забележимо три или можда чак и четири победе - истиче Крсмановић. 

Један од најискуснијих у тиму Марко Ивовић поносан је на тим који муку мучи са разним пеховима и повредама.

- Оправдање или не, али целокупна екипа протеклих двадесетак дана, још пре турнира у Јапану, има проблема са вирусом. Још то траје, тешко је доћи до ритма. Пред нама је још много утакмица овог лета. Засад смо у игри за фајнал-ејт. То је најважније. Имамо још вере и снаге да наставимо. Свака част момцима, јуначки смо издржали последња два сета. Идемо даље - подвлачи примач сервиса. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИЛАНЕЗИ ОВЕ СЕЗОНЕ НЕ ЗНАЈУ СА НОВАЈЛИЈАМА У ЛИГИ: Један податак ипак радује навијаче - ево шта се последњи пут десило у шампионској сезони

МИЛАНЕЗИ ОВЕ СЕЗОНЕ НЕ ЗНАЈУ СА НОВАЈЛИЈАМА У ЛИГИ: Један податак ипак радује навијаче - ево шта се последњи пут десило у шампионској сезони

СA жељом да увећа предност на врху табеле Серије А, Милан ће наставити борбу за Скудето у недељу поподне, када на стадиону "Ђузепе Меаца" дочекује Сасуоло.

14. 12. 2025. у 07:00

ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки

ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки

Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, изнедрила је и једну несвакидашњу ситуацију која има везе са спортом. Јер, најновије спортске вести из Русије тичу се украјинске шампионке, која је осујећена у покушају терористичког напада.

14. 12. 2025. у 16:00

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (1)

ШОК: Аргентину избацују са Светског првенства, Меси остаје без Мундијала?! Велики скандал потреса земљу!