ЗА ФИНАЛЕ СА БАРСЕЛОНЕТОМ! Ватерполисти Новог Београда победили Олимпијакос, следећи је - првак Шпаније

С. Крстовић

31. 05. 2023. у 18:55

ПРВА препрека ка европском трону је прескочена. Ватерполисти Новог Београда су у четвртфиналу Ф8 Лиге шампиона на свом базену савладали Олимпијакос са 13:11 (4:2, 2:4, 3:1, 4:4). Наш првак ће се сутра (17.00) за улазак у велико суботње финале борити са Барселонетом, која је надиграла Југ са 11:9 (1:1, 4:4, 4:2, 2:2).

милош вукадиновић

Пулени Живка Гоцића су одлично играли играча више и мање, сјајно су чували свој гол на којем је блистао Жоао Педро. Игром је маестрално дириговао Влахопулос, а у нападу је, по обичају био неумољив Гранадос. Грци су повремено претили, али нису имали снаге да изненаде шампиона Србије на његовом базену.

У првом полувремену Нови Београд предвођен Влахопулосом и Гранадосом контролисао је игру све до последњег минута. Као и у досадашњем делу сезону наш првак је олако испустио велику предност, јер је у трећем минуту друге четвртине повео са 5:2. И уместо да наставе у истом ритму пулени Живка Гоцића су дозволили Филиповићу и Папанастасију да за 45 секунде смање на 5:4, а потом у последњих 40 секунди нису успели да изблокирају сјајне Вамоша и Фунтулиса – 6:6.

Да драме неће бити показали су домаћи играчи у наставку. У трећој четвртини заиграли су још чвршће у одбрани, разбранио се Жоао Педро, а Драшовић са два и Гранадос са једним голом вратили су предност – 9:7. У последњих осам минута Новобеограђани су били још сигурнији, гост се мучио са играчем више, а када је Гранадос погодио за 12:8 учинило се да је све готово. Међутим, Олимпијакос се на тренутак дигао, смањио на 12:10, али је сјајни Шпанац Гранадос својим петим голом разрешио све дилеме.

НОВИ БЕОГРАД – ОЛИМПИЈАКОС 13:11

ОТВОРЕНИ базен СЦ „11.април“. Гледалаца: 2.000. Судије: Маргета (Словенија) и Шварц (Израел). Играч више: Нови Београд 10 (6), Олимпијакос 17 (3).  Петерци: Нови Београд 1 (1)

НОВИ БЕОГРАД: Филиповић, Страхиња Рашовић, Мартиновић, Гранадос 5 (1), Вучинић 1, Пијетловић 1, Драшовић 2, Јакшић, Перковић 1, Влахопулос 2, Скумпакис, Виктор Рашовић 1, Жоао Педро (17 одбрана).

ОЛИМПИЈАКОС: Бијач (6 одбрана), Килас, Вамош 3, Генидуниас, Фунтулис 2, Гувис, Дервисис, Бушље, Мурикис, Филиповић 3, Димоу, Папанастасију 3, Зерведас.

По четвртинама: 4:2, 2:4, 3:1, 4:4