САГОНСЕН РАЗБИО "ОРЛОВЕ": Рукометаши Србије у Бергену изгубили од Норвешке чак са 35:25

С. К.

12. 03. 2023. у 20:18

НОКАУТ у Бергену. Рукометаши су у четвртом колу групе 2 у квалификацијама за ЕП јануара 2024. у Немачкој били немоћни против Норвежана - 25:35 (12:17). Срби у петом колу, 27. априла гостују Финској, а 30. дочекују Словачкој.

САГОНСЕН РАЗБИО ОРЛОВЕ: Рукометаши Србије у Бергену изгубили од Норвешке чак са 35:25

Норвежани су у мегдан са "орловима" ушли одлучни да им се реванширају за пораз у Новом Саду (24:25). Нарочито је мотивисан био један од најбољих рукометаша света Сандер Сагосен, који је, посебно у првом полувремену, био нерешива енигма за наше играче. Чак 12 пута, од тога осам у првом делу, је матирао српске голмане и предводио је шесту селекцију света да победе.

Изабраници Тонија Ђероне су само у уводним минутима пружили жесток отпор. Чак су у деветом минути голом Пешмбалека повели са 4:2, али је домаћин брзо преокренуо на 6:4. До 20. минута су Срби дисали за вратом Норвежанима (9:10), а онда је уследио слом "орлова", када су за пет минута примили пет лаких голова - 9:15. Од тог тренутна на терену су играли само Норвежани, док су наши статирали.

НОРВЕШКА - СРБИЈА 35:25 (17:12)

ДВОРАНА: "Асане арена" у Бергену. Гледалаца: 2.000. Судије: Мата и Лопез (Шпанија). Искључења: Норвешка 2, Србија 6 минута. Седмерци: Норвешка 6 (5), Србија 4 (4).

НОРВЕШКА: Саверас (5 одбрана), Ага 1, Сагосен 12 (5), Оверби,Тофт 2, Хелдал, Бјернсен 5, Гулеруд 2, Гронадл 1, Јоахнасен 1, О`Саливен, Рајнкинд 6, Гуликсен, Блонц 4, Ред 1, Бергеруд (2 одбране).

СРБИЈА: Бомаштар (6 одбрана), Воркапић, Борзаш 3, Радивојевић 2 (1), Немања Илић 2 (1), Пешмбалек 2, Вања Илић 2 (2), Роган, Вејин 2, Кукић 1, Марсенић 5, Зечевић 1, Орбовић 4, Милосаваљевић, Додић 1, Милосављев (5 одбрана).

ТАБЕЛА: Норвешка 6, Србија 6, Словачка 2, Финска 2 бода.

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ДЕНВЕРУ: Јокић најпре одбио да игра против Лејкерса, шампиони ипак прошли даље! (ВИДЕО)

НЕВИЂЕНА ДРАМА У ДЕНВЕРУ: Јокић најпре "одбио" да игра против Лејкерса, шампиони ипак прошли даље! (ВИДЕО)

Никола Јокић и Денвер нагетси елиминисали су Лос Анђелес Лејкерсе са 4:1 у победама у првом колу НБА плеј-офа, и то после истинске драме у Бол арени у Колораду.

30. 04. 2024. у 06:34

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49