УРОШ БОРЗАШ МАТИРАО НОРВЕЖАНЕ: Рукометаши у квалификацијама за ЕП савладали шест у селекцију света са 25:24

С. К.

09. 03. 2023. у 20:24

УРОШ Борзаш је три секунде пре краја бацио Норвежане на колена. Сјајни бек "орлова" је у последњим тренуцима меча у петом колу квалификационе групе 2 за одлазак на ЕП јануара 2024. у Немачкој шокирао шесту селекцију света - 25:24 (12:14). Синоћњи ривали састаће се поново у недељу (16.45) у Бергену.

Изабраници Тонија Ђероне су се на ефектан начин реванширали Норвежанима за пораз на недавном СП. Сада су Срби у финишу меча преокренули резултат и направили велики корак ка првом месту у групи. Борзаш је израстао у јунака меча, али је за преокрет најзаслужнији голман Дејан Милосављев, који је фантастичним одбранама у другом полувремену разоружао фаворита и погурао "орлове" ка великој победи.

У првом полувремену Норвежани нису дозволили Србима да се размахну. Брзо су наметнули свој ритам, кажњавали сваку грешку наших, лако су, уз обилату помоћ домаћина, у 18. минуту повели са 10:6. Срећом, наши нису клонули духом, успели су да ухвате прикључак и после 30 минута игре велики ривал је имао плус два.

У наставку су се "орлови" брзо примакли на гол разлике, али им је дуго требало да наметну свој ритам, јер су прекаљени Норвежани одржавали предност од једног, два, па и три гола. Да је подвиг могућ наговестио је сјајни Пешмалбек, који је у 46. минуту погодио за 20:19. Брзо су наши испустили предност, али гранитном одбраном противнику нису дозволили да се одлепи. У последњих пет минута играло се гол за гол, а врхунац драме доживели смо 20 секунди пре краја. Прво је Ред изједначио, да би Борзаш пројектилом донео неописиву радост свима у "Спенсу".

СРБИЈА - НОРВЕШКА 25:24 (12:14)

ДВОРАНА: "Спенс" у Новом Саду. Гледалаца: 6.000. Судије: Хорват и Мартон (Мађарска). Искључења: Србија 6, Норвешка 6 минута. Седмерци: Србија 3 (2), Норвешка 6 (3).

СРБИЈА: Бомаштар, Воркапић 2, Борзаш 3, Абутовић, Радивојевић 5 (2), Немања Илић 4, Пешмалбек 5, Вања Илић, Роган, Вејин 1, Кукић 3, Марсенић 1, Орбовић 1, Марко Милосављевић, Додић, Милосављев (10 одбрана, 3 седмерца).

НОРВЕШКА: Северас, Ек, Сагонсен 4 (2), Бартолд 2 (1), Овјерјордет 2, Оверби, Бјорнсен 4, Гулеруд 1, Грондхал, Јоханесен 2, О`Саливен 1, Рејкинд, Гуликсен, Блонц 2, Ред 6, Бергеруд (10 одбрана).

МИЛОСАВЉЕВИЋ СЕ ПОВРЕДИО

ЈЕДАН од важнијих играча у нашем тиму леви бек Марко Милосављевић повредио се у првом полувремену. Због јаких болова у леђима, није могао да помогне друговима ни у наставку меча.