НОВА ТРАГЕДИЈА У ТУРСКОЈ: Капитен репрезентације са сином пронађен мртав испод рушевина

Часлав Вуковић

14. 02. 2023. у 12:46

ЗЕМЉОТРЕС који је погодио Турску узео је, нажалост, многе животе. Око 20.000 људи је страдало, а међу њима су и спортисти.

НОВА ТРАГЕДИЈА У ТУРСКОЈ: Капитен репрезентације са сином пронађен мртав испод рушевина

FOTO: Tanjug/AP

Данас се појавила вест да је живот изгубио капитен рукометне репрезентације Турске Џемал Кутахја (32) који је пронађен у рушевинама.

Да ствар буде још гора, поред њега је био и његов шестогодишњи син, саопштио је Рукометни савез Турске.

- С дубоком тугом стигла је вест о смрти нашег драгог Џемала, капитена мушке рукометне репрезентације, и његовог сина Џинара, који су затрпани испод рушевина куће у којој су живели у Антакији - наводи се у саопштењу тамошњег Савеза.

Поводом ове трагичне вести огласио се и председник РС Турске Угур Килиџ који је бираним речима говорио о Кутахји. Нагласио је да је био човек великог срца и прави капитен.

- Загрлио си свог сина, отишао си у рај. Јако ми је жао. Још нисмо пронашли Џемалову супругу и ташту. Радимо на томе... - истакао је Килиџ.

Подсетимо, земљотреси јачине од 7,8 и 7,5 Рихтера погодили су југ Турске и Сирију прошлог понедељка, а више хиљада људи је и даље под рушевинама и трага се за њима.

БОНУС ВИДЕО: ПЕТРИЋ УТУЧЕН НАКОН БОЛНОГ ПОРАЗА: "Моја наивност и доброта су нас коштале"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
САКРАМЕНТО ЛЕЖИ НИКОЛИ ЈОКИЋУ: Најбољи играч данашњице обожава да игра против Кингса

САКРАМЕНТО "ЛЕЖИ" НИКОЛИ ЈОКИЋУ: Најбољи играч данашњице обожава да игра против Кингса

НОВО доминантно издање најбољег кошаркаша данашњице очекујемо на вечерашњем мечу Сакрамента и Денвера који се састају у "Голден 1 центру" четири сата после поноћи.

11. 12. 2025. у 13:30

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?