ПРИТИСАК УКРАЈИНЕ ИЗАЗВАО СНАЖНУ РЕАКЦИЈУ: Огласили се из Олимпијског комитета: "Претње бојкотом су преурањене"
ПРЕД Међународног олимпијског комитета (МОК) Томас Бах позвао је Урајину да престане са претњом бојкота Игара у Паризу, уколико на њима буде дозвољен наступ руским и белоруским спортистима, пренео је Би-Би-Си (ББЦ).
Фото: Принтсцреен/Јутјуб/АБЦ њуз
Како се наводи, у писму, у који је британски медиј имао увид, Бах истиче да је претња бојкотом преурањена јер одлука о учешћу спортиста из Русије и Белорусије није донета, као и да Украјина престане да врши притисак на друге Олимпијске комитете и организаторе Игара.
Бах је такође дао пуну подршку украјинским спортистима и додао да сви "осећају бол и патњу украјинског народа", али је и цитирао резолуцију Уједињених нација у којој се каже да је "било који облик дискриминације некомпатибилан са олимпијским покретом" и два специјална известиоца УН који изражавају забринутост због потпуне забране дискриминације руских и белоруских спортиста.
Према речима првог човека МОК-а управо то су разлози за разматрање укључивања руских и белоруских спортиста као неутралних на Играма у Паризу.
БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“
Препоручујемо
БОКСИНГ ДЕЈ КЛАСИК НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед без капитена дочекује "свраке" која га редовно побеђују претходних година
ЈЕДИНИ меч Премијер лиге на Боксинг деј ове сезоне игра се на „Олд Трафорду“ где Манчестер јунајтед дочекује Њукасл (21.00). Историја је на страни "црвених ђавола“, али форма, кадровски проблеми и недавни међусобни дуели сугеришу да нас чека веома неизсвестан окршај.
26. 12. 2025. у 09:00
"РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ!" Владимир Путин издао наређење
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је прошла кроз многе међународне санкције, од којих је већи део њих и даље на снази. Једна заједничка ствар за оне које се тичу спорта је - забрана истицања руске заставе. А то руски председник Владимир Путин не гледа благонаклоно.
24. 12. 2025. у 19:50
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)