СРПСКИ СТОНОТЕНИСЕРИ ПАРАОЛИМПИЈЦИ ОТПУТОВАЛИ НА СП: Медаље су планиране
СТОНОТЕНИСКА репрезентација Србије у категорији спортиста са инвалидитетом отпутовала је у Шпанију, где ће од 6. до 12. новембра учествовати на Светском првенству у конкуренцији 320 такмичара из 35 земаља.
С.Б.
Наши златни параолимпијци прижељкују одличја, с обзиром на чињеницу да Борислава Перић Ранковић брани светско злато, освојено на планетарној смотри пре четири године у Словенији, а ту су и високорангирани Нада Матић и Митар Паликућа (Спин, Нови Сад).
Поред њих, директан пласман обезбедили су Горан Перлић (К2, Зрењанин) и Ана Првуловић (Неос, Нови Сад), док су "вајлд карте" добили Сања Мијатовић (Спин, Нови Сад) и Младен Ћирић (Тврђава 021, Нови Сад).
- Светско првенство се први пут игра по новом систему такмичења, на испадање, и уместо екипног дела, одмераваће се парови - каже Златко Кеслер, селектор српске репрезентације.
- Надамо се да ће нам дублови и микс дублови више ићи наруку него екипни део, а уз то је потребно и издржати притисак без поправног. Очекујемо медаље, свакако, најпре од женског дубла, Бориславе и Наде, као и од Бориславе појединачно, која брани злато и која је први носилац у својој групи - каже Кеслер.
БОРИСЛАВА: СВАКИ ДУЕЛ ОДЛУЧУЈУЋИ
НАЈБОЉЕ пласирана стонотенисерка са инвалидитетом на светској ранг-листи Борислава Перић Ранковић наглашава да нови, нокаут си - стем од старта такмичења, представља непознаницу. - Како ривалкама, тако и мени. Постоји бојазан, јер не знамо како ће психолошки утицати на нас, јер смо групну фазу користили да се уи - грамо. Сада је, међутим, сваки дуел одлучујући. Свакако, сви ћемо пружити свој максимум - каже Борислава.
БОНУС - Најактуелнији видео снимци
Препоручујемо
БЛОКБАСТЕР У МАДРИДУ: Реал никад није био рањивији пред обрачун са шестоструким прваком Европе који би то морао знати искористити
ПОНОВО ћемо имати прилику да уживамо у обрачуну две европска гиганта када у четвртфиналу Лиге шампиона копља буду укрстили Реал Мадрид и Бајерн Минхен, а први сусрет овог двомеча, односно 29. икада између ових ривала, биће одигран вечерас на "Сантијаго Бернабеу" од 21.00.
07. 04. 2026. у 07:00 >> 10:44
ХУЛИГАНИ МАЛТРЕТИРАЛИ БЕСКУЋНИКА, А ОНДА СЕ ДОГОДИЛО НЕШТО НЕВЕРОВАТНО: "Мислио сам да халуцинирам"
Живот пише драме. Неке од њих са више него срећним крајем.
07. 04. 2026. у 19:50
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)