"ЖЕЛИМ НА РИНГ И У ПАРИЗУ": Јелена Јанићијевић после бронзе на Европском првенству циља Олимпијске игре
ИСТОРИЈСКИ успех боксерке Јелене Јанићијевић (37) на ЕП у Будви даје јој још више елана и мотива да у ринг улази са више жара и енергије.
ФОТО: БСС
После бронзе на шампинату Старог континента у Црној Гори, у категорији до 66 килограма, скован је план да се кроз мање од две године нађе на ОИ у Паризу.
- Осећам да у наредних годину дана кроз циклус квалификационих турнира за ОИ могу још боље да се адаптрам на олимпијски бокс и зарадим место у Паризу 2024. - истакала је Јанићијевићева.
Јеленино достигнуће посебно добија на значају када се зна да се у протекле четири године надметала у професионалном боксу. У овој категорији "племените вештине" актуелна је првакиња Старог континтета и четврта на планети.
- Марта ове године освојила сам ЕБУ европску титулу, то је само са наших простора успео да освоји Маријан Бенеш. Олимпијски бокс у којем се сад такмичим је нешто сасвим другачије. Формат три минута по три рунде са другачијим бодовањима даје мање прилика да се мења стратегија, као и мање надмудривања са противницама - наглашава Јелена.
Српска шампионка у велтер категорији и даље је под утиском успеха који је успела да оствари.
- Невероватан је осећај видети своју заставу међу три најсајнија одличја. Још невероватније да примим честике директно од министра спорта и председника државе - закључила је Јелена.
Шест дама
НА ЕП су учествовале 164 такмичарке из 31 земље, међу њима и шест српских дама: Јелена Јанићијевић (до 66 кг) се окитила бронзом, Јелена Зекић (54) се пласирала међу осам, а драж шампионата осетиле су и: Снежана Шиљковић (50), Наталиа Шадрина (60), Милена Матовић (63) и Александра Рапаић (70).
БОНУС ВИДЕО: Брзо возе и добро зарађују - Да ли је шампион Формуле 1 први и по плати?
Препоручујемо
ПОВРАТАК НА ВРХ ИЛИ ЈОШ ЈЕДАН НЕПРИЈАТАН УДАРАЦ? ПСЖ тражи реакцију против неугодних дога на "Парку принчева“
Париз сен Жермен ће у петак увече имати прилику да се бар привремено врати на прво место Лиге 1, али задатак није ни мало једноставан јер у престоницу стиже увек опасни Лил.
16. 01. 2026. у 07:30
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН, НАЈНОВИЈЕ ВЕСТИ: Роџер Федерер "сахранио" Новака Ђоковића
Најновије вести из тениса тичу се Аустралијан опена.
15. 01. 2026. у 20:15
НАЉУТИО И РУСЕ: "Милановићев коментар је врло провокативан у тренутним околностима"
РУСКИ амбасадор назвао је "провокативном" идеју хрватског председника.
17. 01. 2026. у 11:32
Коментари (0)