СКАНДАЛ КАКАВ ФОРМУЛА НЕ ПАМТИ: Ферстапен губи титулу за зеленим столом, Хамилтон је шампион?
Најбржи возач у прошлој сезони Формуле 1 могао би да остане без једине шампионске титуле у својој каријери!
FOTO: Tanjug/AP
По писању британских медија, Максу Ферстапену могла би да буде одузета титула из сезоне 2021. и то због кршења правила његовог тима Ред бул. Како наводе поједини британски сајтови, овај тим је дебело премашио дозвољени буџет за претходну сезону.
Наводно, Ред бул је током претходне сезоне потрошио чак 4,5 милиона фунти више него што су правила у Формули 1 дозвољавала, а Макс ферстапен би због тога могао да остане без титуле коју је изборио у последњим кривинама последње трке у сезони. Подсећамо, у сензационалном финишу сезоне Макс је на невероватан начин стигао до победе у Абу Дабију, када је у директном дуелу претекао Луиса Хамилтон - свог јединог конкурента. И тада је било контроверзи, већ се једном причало о одузимању титуле Ферстапену, али од тога није било ничега...
Ипак, сада би та титула могла да буде под истрагом. Позивајући се на изворе из Немачке, Британци пишу да је дозвољени буџет од 114 милиона фунти за сезону премашен, а једна од казни за Ред бул могло би да буде одузимање бодова њиховом првом возачу, што би резултатирало и губитком ттиуле. У том случају - а разлика у бодовима на крају сезоне била је само осам бодова - Луис Хамилтон би по осми пут постао светски шампион.
Фото: АП
Остаје да се види да ли су ово само спекулације или је енглески воозач стварно близу рекордне титуле у Формули 1. Он је и претходне сезоне био сјајан, али је Ферстапен са 10 победа у току сезоне успео да прекине његову доминацију. Пре тога је Хамилтон имао низ од четири узастопне титуле, односно шест титула у последњих седам година! Уколико освоји осму титулу, надмашиће легендарног Михаела Шумахера са којим је тренутно изједначен.
Иначе, Макс Ферстапен је током прошле сезоне пажњу привлачио и због везе са атрактивном Кели Пике, ћерком некадашњег шампиона Нелсона Пикеа и бившом девојком некадшањег Ф1 возача Данила Квјата.
(Мондо)
БОНУС ВИДЕО: Митровићевих 50 голова за Србију: како погађа „Митро гол“?
Препоручујемо
ОВО СЕ НЕ ПАМТИ: Формула 1 ће следеће године бити као никада пре
20. 09. 2022. у 19:56
ИСПИСАНА ЈЕ ИСТОРИЈА: Након 83 године болид Формула 1 поново у Србији (ВИДЕО)
17. 09. 2022. у 16:58 >> 17:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДОМАЋИН ЖЕЛИ ИСТОРИЈСКИ ПОЧЕТАК: Канада јури првенац на Мундијалима, Босна се неће предати без велике борбе
УТАКМИЦОМ у Торонту на "БМО филду" почиње такмичење у групи "Б" Светског првенства, а домаћа селекција Канаде дочекаће репрезентацију Босне и Херцеговине у мечу који би могао да има велики утицај на коначан расплет у групи.
12. 06. 2026. у 07:00
ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"
Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.
09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)