УСИК СЕ ПРЕКРСТИО, ПА ПОЉУБИО ЗАСТАВУ: Тријумф посветио Украјини, па прозвао Тајсона

Марко Паунић
Марко Паунић

21. 08. 2022. у 08:10

Украјински боксер Олександр Усик одбранио је титулу и задржао сва четири појаса (WБА, ИБФ, WБО и ИПО). Победио је Ентонија Џошуу у Џеди, па је одржао говор.

УСИК СЕ ПРЕКРСТИО, ПА ПОЉУБИО ЗАСТАВУ: Тријумф посветио Украјини, па прозвао Тајсона

Фото: АП

Усик је после огромног успеха причао пред камерама и прво се прекрстио. Потом је посветио тријумф својој домовини и имао је посебну поруку за Тајсона Фјурија.

- Прво хоћу да се захвалим свима онима који су се молили за мене и желим да се захвалим Богу који ми је много помогао, дао ми је много. Мој спаситељ је Исус Христ. Такође, хвала публици у Саудијској Арабији", рекао је Усик.

Усик је излагање је наставио огрнут украјинском заставом. Причао је на свом језику, док је ту стајао преводилац и свима објашњавао шта у тим моментима Олександр изговара.

- Посвећујем овај тријумф својој породици, својој земљи, мом тиму. Целој војсци која брани моју домовину. Много вам хвала на свему."

Затим је причао о самој борби, па је прозвао још једног британског боксера. "Пецнуо" је Тајсона Фјурија и ставио до знања свима да је једина борба која га занима она против "Краља цигана".

- Ово је моменат за историју, многе генерације гледаће овај меч. Посебно оне рунде где је противник покушао да ме пребије, али сам стајао ту и узвратио. Хоћу да истакнем да знам да Фјури није отишао у пензију још увек. Убеђен сам да жели да се бори са мном и ја желим борбу са њим. Ако се не борим са Тајсоном, онда се ни са ким нећу борити. Бог зна једини да ли ће до те борбе доћи и сигуран сам да ће цео мој тим урадити све да се то догоди", закључио је Усик.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

 

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.

26. 02. 2026. у 07:00

АЛИ, ЈА САМ АМЕР!, НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ! Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!

"АЛИ, ЈА САМ АМЕР!", "НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ!" Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" - шокирале су и Американце.

27. 02. 2026. у 13:48

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.

26. 02. 2026. у 16:48

Коментари (5)

СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - Никада нећу погодити! (ВИДЕО)