СПЕКТАКЛ У ТРЕБИЊУ: Ватерполо репрезентације Србије и Црне Горе одиграле меч за памћење

04. 08. 2022. у 22:17

У припремној утакмици пред Европско првенство у Сплиту, пред пуним трибинама базена у Требињу Црна Гора и Србија су одиграли занимљив меч у којем су на крају петерци одлучили победника.

А тријумфовала је Црна Гора, са 20:19.

У узбудљовиј завршници, црногорска селекција је голом Радовића повела 37 секунди пре краја, да би Мартиновић пет секунди до сирене постигао гол за изједначење.

У извођењу петераца прво је Србија била у предности после неуспешног шута Аверке, али су последња два петерца пропустили да реализију Мартиновић и Лукић.

Током читавог сусрета је Црна Гора имала предност. Почетком друге четвртине водила је са чак 7:2 да би се Србија са три узастопна гола вратила у меч. Ипак, на полувремену је Црна Гора имала солидних +3, 9:6. Србија је играла све боље, средином трећег дела је Виктор Рашовић смањио на 10:9.  До изједначења у том делу није дошло, ривал је имао и 13:10 и 14:12. Када је Радовић средином завршног сегмента утакмице повисио на 15:12, чинило се да је победник познат. Србија се , међутим, није предавала, за непуна два минута голови Мандића, Вучинића и Страхиње Рашовића су донели коначно изједначење. Уследио је описани финиш и извођење петераца  у којем је Црна Гора била спретнија.

Црна Гора – Србија 20:19 (6:2, 3:4, 5:6, 2:4-4:3)

Градски базен у Требињу. Судије: Обрадовић и Ивановски. Искључења: Црна Гора 13, Србија 12.
ЦРНА ГОРА: Лазовић, Мршић 2, Перковић 1, Аверка 3, Банићевић, Попадић 1, Видовић 2, Радовић 3, Укропина 3, Спаић, Матковић 1, Петковић 2, Тешановић, Муришић 1, Вујовић 1. Селектор: Гојковић.
СРБИЈА: Ристичевић, Мандић 4, Велкић, Ранђеловић 1, Вучинић 2, Вицо, Рашовић 6, Лукић 1, Пљеванчић, Радуловић 2, Драшовић, В.Рашовић 1, Добожанов, Мартиновић 2, Стојановић. Селектор: Савић

Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

ВУЧИЋ: Ја се не борим ни за Путина, ни за Бајдена, већ за своју земљу

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је данас да се он не бори ни за Владимира Путина, ни за Џозефа Бајдена, већ за грађане Србије и државу Србију, и да га не интересује шта имају да му поруче страни лидери, већ да гледа да у овим тренуцима Србија не буде на њиховом удару.

28. 09. 2022. у 13:20