СПЕКТАКЛ У ТРЕБИЊУ: Ватерполо репрезентације Србије и Црне Горе одиграле меч за памћење

04. 08. 2022. у 22:17

У припремној утакмици пред Европско првенство у Сплиту, пред пуним трибинама базена у Требињу Црна Гора и Србија су одиграли занимљив меч у којем су на крају петерци одлучили победника.

А тријумфовала је Црна Гора, са 20:19.

У узбудљовиј завршници, црногорска селекција је голом Радовића повела 37 секунди пре краја, да би Мартиновић пет секунди до сирене постигао гол за изједначење.

У извођењу петераца прво је Србија била у предности после неуспешног шута Аверке, али су последња два петерца пропустили да реализију Мартиновић и Лукић.

Током читавог сусрета је Црна Гора имала предност. Почетком друге четвртине водила је са чак 7:2 да би се Србија са три узастопна гола вратила у меч. Ипак, на полувремену је Црна Гора имала солидних +3, 9:6. Србија је играла све боље, средином трећег дела је Виктор Рашовић смањио на 10:9.  До изједначења у том делу није дошло, ривал је имао и 13:10 и 14:12. Када је Радовић средином завршног сегмента утакмице повисио на 15:12, чинило се да је победник познат. Србија се , међутим, није предавала, за непуна два минута голови Мандића, Вучинића и Страхиње Рашовића су донели коначно изједначење. Уследио је описани финиш и извођење петераца  у којем је Црна Гора била спретнија.

Црна Гора – Србија 20:19 (6:2, 3:4, 5:6, 2:4-4:3)

Градски базен у Требињу. Судије: Обрадовић и Ивановски. Искључења: Црна Гора 13, Србија 12.
ЦРНА ГОРА: Лазовић, Мршић 2, Перковић 1, Аверка 3, Банићевић, Попадић 1, Видовић 2, Радовић 3, Укропина 3, Спаић, Матковић 1, Петковић 2, Тешановић, Муришић 1, Вујовић 1. Селектор: Гојковић.
СРБИЈА: Ристичевић, Мандић 4, Велкић, Ранђеловић 1, Вучинић 2, Вицо, Рашовић 6, Лукић 1, Пљеванчић, Радуловић 2, Драшовић, В.Рашовић 1, Добожанов, Мартиновић 2, Стојановић. Селектор: Савић

Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45