НОВА ВАТЕРПОЛО МЕДАЉА ЋЕ МОРАТИ ДА ПРИЧЕКА: Подмлађена Србија изгубила у четвртфиналу Светске лиге

Ч. В.

25. 07. 2022. у 13:32 >> 15:04

ПОДМЛАЂЕНА је Србија дошла на Завршни турнир Светске лиге и није могла даље од четвртфинала. Италија је славила са 14:7 (3:2, 3:2, 4:2, 4:1) и наставила поход ка трофеју.

Изабранике Дејана Савића сада очекују утакмице за пласман од 5. до 8. места, а наредни ривал биће им поражени из дуела Шпанија - Канада.

Што се меча са актуелним вицешампионом света тиче, "делфини" су били конкурентни само у првих осам минута када су имали заостатак од једног гола 3:2. Од тог момента су "азури" додали гас и разлика је константно расла.

Треба рећи да је Србија на овај турнир у Стразбур дошла без девет играча са невадно завршеног Светског првенства. Одлучио је селектор да их одмори за предстојећи европски шампионат (29. август - 10. септембар).

Ипак, овакав резултат не треба да брине. Ови момци су будућност српског ватерпола и јасно је да се екипа спрема да пун потенцијал покаже на Олимпијским играма у Паризу 2024. године.

Четврта четвртина: Србија - Италија 7:14

32' - Није се могло више од овога. Подмлађени "делфини" су дали све што су могли, а Ди Сома ставља тачку на ову утакмицу.

31' - Сада је само питање која ће разлика бити на крају, пошто је Италија први полуфиналиста Светске лиге. Први гол у четвртој четвртини за Србију постиже Немања Вицо.

29' - Расте предност "азура" и то захвљујући Дамонтеу за кога наши ватерполисти у овим тренуцима немају решења.

25' - Италија голом почиње четврти квартал. Лука Дамонте је постигао други гол на утакмици и вицешампион света је на добром путу да се пласира у полуфинале.

Трећа четвртина: Србија - Италија 6:10

24' - Тешка ситуација за Србију. Наша селекција у последњи период улази са четири гола заостатка.

22' - Делује да је Италија тврд орах. Андреа Фондели користи играча више и одводи "азуре" на четири гола предности - 6:10.

20' - Никако да "делфини" додатно смање предност. Таман кад смо опет пришли на -2, Лука Дамонте погађа и поново повећава вођство. Изабраници Дејана Савића су у све већем проблему пошто се меч ближи крају.

19' - Сваки пропуст у одбрани кажњава екипа квалитета Италије. Ренцуто је постигао други узастопни гол, али на другој страни сјајно узвраћа Василије Мартиновић и тако јасно ставља до знања ривалу да Србија одбија да се преда.

17' - Упливао је Матео Грата и успео је да изнуди петерац, а Ренцуто је успео да савлада Лазара Добожанова. Свака част за Суботића, осмелио се и шутнуо из даљине, те тако стигао до седмог гола на Завршном турниру Светске лиге.

Друга четвртина: Србија - Италија 4:6

16' - Након неколико напада без погодака серију прекида Гаврил Суботић који је био прецизан из петерца.

13' - Вицепрак света је добро градио напад са играчем више који је на крају Едоардо ди Сома завршио трећим голом на мечу.

12' - Коначно гол наше репрезентације. Одлично се извио Марко Радуловић и погодио из велике даљине. Важно је да играч крагујевачког Радничког подеси нишанске справе.

11' - Ди Сома први пут одводи "азуре" на +3 после сјајне контре. Србија не блиста у нападу и за сада је то највећи проблем.

9' - Мајсторија Филипа Ферера. Изненадио је Ристичевића одличним лобом и Италија поново иде на до сада максимланих два разлике.

Прва четвртина: Србија - Италија 2:3

8' - То је било све када је прва четвртина у питању.

7' - Коначно и Србија користи играча више. Вучинић је изградио добру позицију и приметио "рупу" у одбрани ривала и дошао до поготка којим је постао најбољи стрелац Србије на овом турниру.

7' - Први гол са играчем више на утакмици постигли су "азури". Алесијани је искористио бројчану предност и погодио за +2 - 1:3.

6' - Велику шансу пропустила је Италија да оде опет на два гола разлике. Имао је наш ривал два играча више, но ни то му није било довољно да затресе мрежу Димитрија Ристичевића.

4' - Ово је "делфинима" било потребно. Сјајно се снашао Петар Велкић и постигао први гол за актуелне олимпијске шампионе на овој утакмици.

3' - Успела је Србија да се избори за играча више, покушали су да заврше напад преко играча на стативи, но ривал се одрбанио и потом преко Луке Марцијалија казнио пад у одбрани наше репрезентације.

2' - "Азури" су први стигли до лопте и поседа, али обе селекције нису искористиле уводне нападе. Италије је у другом нападу изнудила петерац, а сигуран је био Ђакомо Канела.

Уочи меча:

Селектор "делфина" Дејан Савић је са подмлађеним тимом дошао на турнир у Стразбур, без чак деветорице играча који су наступали на недавном Светском првенству.

Србија је групни фазу окончала на трећем месту са учинком 1-2. Савладана је Аустралија, док су забележени порази од Црне Горе и Шпаније.

"Азури" су у другој групи били на позицији два, иза САД. Нема сумње да је ово велики изазов за наше момке који ће учинити све да сруше светског вицепрвака и домогну се полуфинала.

БОНУС ВИДЕО: Радоњић запевао, одушевио саиграче

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01