ОДБОЈКА ТУГУЈЕ: Преминуо бивши играч Партизана, шампион СФРЈ са Железничаром, Милан Максимовић "Џек"

Дарко Николић
Дарко Николић

17. 02. 2022. у 18:36

Милан Максимовић "Џек", некадашњи одбојкаш и јуниорски репрезентативац наше земље, преминуо је у Београду у 84. години.

ОДБОЈКА ТУГУЈЕ: Преминуо бивши играч Партизана, шампион СФРЈ са Железничаром, Милан Максимовић Џек

Фото: Илустрација

Милан Максимовић је био члан шампионске генерације београдског Железничара, са којим је освојио титулу првака Југославије 1964, а играо је и за Партизан и ИМТ из Београда.

Како је саопштио Одбојкашки савез Србије, Максимовић је повремено играо и за Партизан из Врбе, промовишући активно одбојку у мањим срединама.

Милан Максимовић "Џек" / Фото: ОСС

Као активни одбојкаш завршио је Грађевински факулет, а као инжењер је користио сваку прилику за промоцију одбојке и у Африци и Азији, где је радио.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ГОЛЕАДА НА ВИЛА ПАРКУ: Традиција фаворизује Ливерпул, али Вила је увек неугодан противник у Бирмингему

ГОЛЕАДА НА "ВИЛА ПАРКУ": Традиција фаворизује Ливерпул, али Вила је увек неугодан противник у Бирмингему

ТРИДЕСЕТ и седмо коло Премијер лиге отвориће веома занимљив дуел између два некадашња освајача Лиге шампиона, Астон виле и Ливерпула који се састају на "Вила парку" од 21.00.

15. 05. 2026. у 07:00

ПРЕЛОМНИ ТРЕНУЦИ ИСТОРИЈЕ: Како Доналд Трамп спасава Црвену звезду и Партизан?

ПРЕЛОМНИ ТРЕНУЦИ ИСТОРИЈЕ: Како Доналд Трамп спасава Црвену звезду и Партизан?

Најновије вести везане за КК Црвена звезда, КК Партизан али и не само те европске клубове стижу из Америке. Доналд Трамп, председник Сједињених Америчких Држава, за то се побринуо.

14. 05. 2026. у 21:35

Коментари (0)

ПОНИЖЕЊЕ ЗА ТРАМПА: Дошао на ноге Сију, Пекинг му послао поруку коју ће дуго памтити