ЂОКИЋ: Са великим поносом такмичићу се за Србију на СП у боксу
БОКСЕР Србије Воутер Ђокић изјавио је да једва чека наступ на предстојећем Светском првенству у Београду.
ФОТО: БСС
Светско првенство у боксу бице одржано у Београду од 24. октобра до 6. новембра, а први пут у историји освајачи медаља добиће вредне финансијске награде - злато 100.000 евра, сребро 50.000, бронзе по 25.000 евра.
- Једва чекам да почне првенство, дуго смо се спремали и мислим да ће то дати резултате. Конкуренција је велика, али ово је Светско првенство и тако нешто се и очекује. Ако хоћете да се такмичите са најбољима и сами морате бити у доброј форми. Новчане награде су екстра мотивација, али нису пресудне - рекао је Ђокић новинарима.
Рођен је у Холандији, а од пре неколико година боксује под српском заставом.
- Ја сам из Холандије, мој отац је пореклом из Крушевца и он је боксерски тренер. Имам преко 200 борби у каријери, два пута сам био првак Србије, пет пута шампион Холандије. Хтео сам да наступам за Србију, променио сам држављанство и са великим поносом такмичићу се за Србију на овом Светском првенству. У Србији ми се свиђа, људи, боксерски радници, публика и због тога сам дошао да се такмичим под српском заставом - рекао је Воутер.
БОНУС ВИДЕО: Међународни дан бокса у Београду
Препоручујемо
ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ИНДИЈАН ВЕЛСУ: Шампионка Ју-Ес опена испала од 100. тенисерке света
09. 10. 2021. у 09:33
ШПАНЦИ ХВАЛЕ ЈОВИЋА: Показао је најбољу верзију себе, али је колателарна штета Бенземе
09. 10. 2021. у 09:03
НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, "трешњице" трећи узастопни тријумф на Театру снова
МАНЧЕСТЕР јунајтед ће и другог понедељка заредом спустити завесу на коло Премијер лиге, када на „Олд трафорду“ угости Борнмут (21.00) у мечу који може много да каже о стварном домету тима Рубена Аморима.
15. 12. 2025. у 09:00
РУСКА БАБА ЗАПРЕПАСТИЛА ЦЕО СВЕТ: Има 77 година и управо је урадила - ово (ВИДЕО)
Најновије вести везане за Русију - тичу се једне баке.
15. 12. 2025. у 16:19
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)