ПРИЗНАЊЕ ЗА СРБИНА: Микец први на ранг-листи Европске стрељачке конфедерације

Марко Паунић
Марко Паунић

30. 09. 2021. у 13:56

РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ Србије у стрељаштву Дамир Микец први је на ранг-листи Европске стрељачке конфедерације за ваздушни пиштољ за 2021. годину. Како је данас саопштио Стрељачки савез, међу најбољих 10 на континенталним листама за ову годину налази се још двоје српских стрелаца, Миленко Себић је трећи на листи за малокалибарску пушку (тростав), а Андреа Арсовић је 10. у истој дисциплини у женској конкуренцији.

ПРИЗНАЊЕ ЗА СРБИНА: Микец први на ранг-листи Европске стрељачке конфедерације

ФОТО: ОКС

Европска стрељачка конфедерација (ЕСК) је у септембру објавила листе за ову годину, пошто до краја године неће бити такмичења која се бодују за рангирање.

ЕСК је раније имала свој систем бодовања за листе, а ове сезоне је променила критеријуме. Листе ће се објављивати једном годишње и базиране су на годишњим листама Светске стрељачке федерације (ИШФ) у олимпијским појединачним дисциплинама. Најбоље пласирани Европљанин у рангирању ИШФ заузеће прво место на европској листи.

Ранг-листе које је ИССФ објавила почетком августа, после Олимпијских игара, су коначне за ову годину. У претходна два месеца није било такмичења која би донела промене. Микец, освајач сребрних медаља ваздушним пиштољем на Олимпијским играма и Светском купу у Осијеку, други је на светској листи, иза олимпијског првака Иранца Џавада Форугија.

Освајач бронзане медаље у Токију Себић је пети на листи за тростав, а Арсовић, осмопласирана у троставу на Олимпијским играма, је на 13. позицији у рангирању ИШФ.

На листама ЕСК, Зорана Аруновић је на 12. позицији на листи за малокалибарски пиштољ, а на 16. месту у рангирању за ваздушни пиштољ. Арсовићева је 18. Европљанка на листи за ваздушну пушку. Исту позицију држи Јасмина Миловановић МК спорт пиштољем, а Себић је на 19. месту за ваздушну пушку.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТВРДО НА АЛФОНСО МОРУБЕУ: Катастрофална нападачка форма жуте подморнице не обећава велики број погодака

ТВРДО НА "АЛФОНСО МОРУБЕУ": Катастрофална нападачка форма жуте подморнице не обећава велики број погодака

ФУДБАЛЕРИ Сеуте угостиће Кадиз у дуелу који долази у осетљивом тренутку за оба тима (14.00). Завршница сезоне у Сегунди доноси све већи притисак, јер сваки бод може да направи значајну разлику на табели.

28. 03. 2026. у 07:30

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

СКАНДАЛ: УЕФА забранила православље, а сатанизам је дозвољен!