МЛАДИ ВАТЕРПОЛИСТИ ПРЕСРЕЋНИ ШТО СУ ОСВОЈИЛИ СП: Били смо права екипа
ОЛИМПИЈСКИ победници имају праве наследнике. У Београд су се данас вратили млади ватерполисти, који су у Прагу освојили СП до 20 година и доказали да трофејни спорт не мора да брине за своју будућност.
ФОТО: И. Маринковић
На аеродрому "Никола Тесла" дочекали су их најближи, а они се већ окрећу клупским обавезама.
- Велики успех и награда за момке не само за ово лето, него од 2018, када смо их селектирали и одлучили да играју са годину дана старијим ривалима. У овом тиму је осам вицешампиона света из 2019, због короне није било ЕП, тако да је светска титула круна њиховог рада. Велики подстрек за даље и морају још много да раде да би наставили путевима шампиона са Олимпијских игара - истакао је селектор Урош Стевановић.
НИКОЛА ДОЧЕКАО БРАТА ПЕТРА
ФОТО: И. Маринковић
НИКОЛА Јакшић је први пут дочекао млађег брата Петра са неког великог такмичења.
- Једва чекам да га видим. Први пут је отишао, узео злато, надам се прво од многих, а последње одвојено. Надам се да ћемо убудуће заједно да освајамо титуле - каже олимпијски победник Никола.
Млађи Петар истиче да су у Праг отишли по злато, али и да још није свестан шта су урадили:
- Први пут ја не чекам њега већ он мене. Све ми је то нереално, ова година је стварно наша!
Сјајни стручњак је нагласио да немају времена за славље, да се сутра сви враћају клупским обавеза. Истакао је да је најтеже било на припремама које су трајале два и по месеца и да је због тога захвалан ВСС.
- Остали су радили месец, месец и по дана и на крају се та разлика видела. Најбољи меч на Шампионату одиграли смо против Мађарске, док је финале као финале неизвесно, ни Италијани ни ми нисмо пружили максимум. Али, у финалу се не гледа игра, већ резултат - подвукао је Стевановић.
Искусни тренер је приметио да се екипа због искључења Станојевића скупила, да је прве две четвртине одиграла у грчу...
- По правилу од четвртфинала смо крајем треће и почетком четврте четвртине ломили противника. И опет мислим да је физичка припрема и наш двомесечни рад дошао до изражаја - нагласио је Стевановић.
Урош Стевановић/ФОТО: И. Маринковић
Најбољи играч СП Марко Радуловић истакао да је најбитније злато, а да је за награду МВП заслужна цела екипа.
- Осећај је диван, али кратко траје, јер за месец дана почиње клупска сезона... Сваку утакмицу смо добили захваљујући селектору Урошу, који има најбољу тактику на свету, анализира противника у сваки детаљ, тако да је на нама да то реализујемо, будемо довољно смирени и све то преточимо у игру - нагласио је Радуловић.
Марко је признао да се у финалу појавио страх, нервоза због неочекиваног искључења Станојевића, али су се брзо скупили и сломили противника у последњих осам минута.
Владимир Мишовић је блистао на голу Србије и био проглашен за најбољег чувара мреже:
- Од првог дана нас је красио тимски дух сви смо били једни за друге. Понашали смо се као екипа, од доручке, преко тренинга, вечере, па до утакмице. Никад нисам сумњао у ову екипу. Лепо је добити признање, али злато је најбитније.
Капитен Стефан Бранковић признаје да им није било пријатно после ремија у групи са Шпанијом, али је од четвртфинала све дошло на своје:
- Дизали смо се из утакмице у утакмицу, били смо компактнији, веровали један у другог, поготово у финалу.
Препоручујемо
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"
МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.
25. 02. 2026. у 06:27
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)